Soboški strelci uspešni v Zagrebu in državnih ligah

Vestnik.si, 2. 12. 2021
Simon Farkaš
Dvoboj v državni ligi.

V Zagrebu sta na 47.tradicionalnem dvoboju reprezentanc Hrvaške in Slovenije nastopila tekmovalca ŠSD Murska Sobota Katarina Fevžer in Jure Sočič,

Sočič je v mladinski kategoriji s 623,5 krogi osvojil odličje za 2. mesto in postavil mladinski državni rekord. Katarina Fevžer je nastreljala 612,1 krogov.

strelstvo, šsd-murska-sobota, jure-sočič, zagreb
Jure Sočič (prvi z leve).

Nato je sledil še 3. krog 1. B državne lige, kjer se je soboška ekipa odrezala odlično in premagala ekipo SD Jezero Dobrovnik s 6 : 0. Katarina Fevžer je nastreljala 624,1 krogov, Jure Sočič 623,0 in Patrik Farkaš 600,3 krogov, kar v seštevku znese 1847,4 krogov. Pri Jezeru iz Dobrovnika je bila najboljša Fani Borsos s 613,5. krogi. Tako je v 3. krogu 1. B državne lige zmagala Fevžerjeva, Sočič je bil drugi. Po uvodnih prvih treh krogih je ekipa ŠSD Murska Sobota kot edina v 1. državni ligi zbrala vseh 18 točk in se bo tako v nadaljevanju borila za ekipno zmago. V posamezni razvrstitvi vodi Fevžerjeva, Sočič je drugi, Farkaš pa deseti. Strelci SD Kolomana Flisarja Tišina so v isti ligi doma premagali Gorjance s 6 : 0. Najboljši pri Tišinčanih je bil Jožef Franc s 610,3 krogi.
V mladinski državni ligi je med mladinci Sočič s 623,5 krogi zmagal, šesti je bil Farkaš s 608,4 kroga in petnajsta Tessa Timar (595,6). Ekipnih 1827,5 krogov je bilo za las dovolj za ekipno soboško zmago v 3. krogu. Med kadeti je Mišo Hari zadel 382,8 krogov in se uvrstil na 17. mesto.
Med starejšimi dečki je Luka Ivančič nastreljal 169 (11. mesto), Rok Benko 169 (12. mesto) in Danijel Balažic 165 (15. mesto), ekipni 503 krogi pa so bili dovolj za 4. mesto.