Soboškim odbojkarjem samo točka doma

Vestnik.si, 27. 10. 2024
Primož Gider
Panvita Pomgrad - Krka 2 : 3.

Po več kot dvournem dvoboju so v 5. krogu prve lige odbojkarji Krke v Murski Soboti s 3 : 2 premagali Panvito Pomgrad, ki tako ostaja še brez zmage v prvenstvu.

Panvita Pomgrad – Krka Novo mesto 2 : 3

Izidi nizov: 25:22, 26:28, 27:29, 25:14, 11:15.

Dvorana Osnovne šole 1 Murska Sobota, gledalcev 130, sodnika: Marko Rožej, Bernard Valentar

odbojka, 5

PANVITA POMGRAD: Rajnar, Založnik, Puconja, Adžović, Drvarič 6, Špes Podbregar 15, Marič 6, Pušnik 23, Legen 9, Bedrač 13, Neudauer 6, Kolarič, Vrabl (oba libero). Trener: Dejan Fujs.

KRKA: Medved 5, Erpič 3, Mikulass Koch 3, Kosmina, Bregar M. 14, Travnik T. 18, Glamočanin 1, Koncilja 12, Vidmar, Lindič, Rojnik 17, Bregar P., Travnik M. in Verdinek (oba libero). Trener: Tomislav Mišin.

Tekma se je pričela s precej napakami na obeh straneh, do izida 4:4 smo tako skupno videli kar pet napak na uvodnem servisu, do prvega vodstva za več kot točko pa je prišlo po asu domačega kapetana Drvariča za 7:5. Pri 8:5 je gostujoči trener Mišin zahteval prvi odmor, po katerem je Drvarič žogo z začetnim udarcem znova poslal v avt, a domači so si hitro priigrali novo točko ter nekaj trenutkov kasneje povedli z 11:6, kar je bila ključna prednost za nadaljevanje. V sredini niza je nekaj pomembnih točk ob Špesu Podbregarju dodal še Tilen Pušnik in najvišje vodstvo domačih v prvem nizu je znašalo šest točk, prvič pri izidu 15:9. S točkami Koncilje, Rojnika in Travnika so gostje znižali na 17:13 in odmor je zahteval tudi domači trener Fujs. Ta je dovolj predramil domače moštvo, ki je povedlo 20:15 in zdelo se je, da bo niz varno zaključen. Pa ni bilo tako, gostje so se približali na 22:21, a je nato domači trener na odmoru oštel svoje varovance, ki so se zbrali in zmagali s 25:22.

odbojka, 5

Drugi niz so bolje odprli gostje, ki so po drugi točki Rojnika v nizu povedli z 2:4. Domači so na krilih Pušnika hitro izenačili in prevzeli vodstvo, najprej je ta dosegel točko iz igre, nato še dve iz servisa, potem pa je veliko napako dosegel Špes Podbregar in namesto 6:4 je bilo 5:5. Mladi slovenski reprezentant je svojo napako popravil že nekaj trenutkov kasneje, ko je zadel za 7:5. Po izenačenju na 7:7 sta se ekipi do izida 12:13 menjavali v vodstvu za največ točko, ko pa je dve zaporedni dosegel Koncilja je bilo na semaforju 12:15. Fujs je nato v domači vrsti korektorja Neudauerja, ki je v odsotnosti poškodovanega Adžovića, do takrat dosegel šest točk, zamenjal z Maričem, Sobočani pa so ujeli priključek na 16:16 po točki domačega organizatorja igre Drvariča. Po 11:10 so spet povedli pri 21:20 po točki Pušnika, ki je zadel tudi za 22:20, Nik Marič pa je nato dosegel še as za 23:20. Po nespametno zapravljeni prednosti so gostje po točki Koncilje izenačili na 23:23, ta pa je v končnici dosegel še eno točko in izvajal odločilni začetni udarec, po katerem so domači žogo v napadu zapravili. Novomeščani so slavili drugi niz z 26:28.

Pričakovati je bilo, da bo zapravljena priložnost za drugi niz psihološko obremenila igro Prekmurcev a se to v uvodu ni zgodilo. Gostje so sicer povedli še s 4:5, točke Špesa Podbregarja, Pušnika, Legena, Bedrača in Drvariča pa so jim prinesle preobrat in občutno vodstvo z 11:6. A ponovila se je praksa letošnje sezone domačih - igra po sistemu toplo-hladno. Sledil je delni izid 1:8. Novomeščani so že nekaj trenutkov kasneje znižali na 12:12, po asu Mikulass Kocha povedli z 12:13 in po točki Bregarja še 12:14. Prednost so držali do 16:19, domačini pa so po napakah gostov ujeli priključek na 19:19 ter po asu Drvariča povedli z 21:20. Imeli so tudi prvo zaključno žogo, eno in edino pri 24:23, odbojkarji Krke pa so izkoristili četrto in še drugi niz dobili na razliko, tokrat 27:29.

V četrtem so odbojkarji Panvite Pograda vodili od začetka do konca. Po vodstvu s 6:5 so z delnim izidom 10:2 povedli 16:7, vsa vmesna nihanja uspešno premostili in slavili s 25:14.

odbojka, 5

Peti niz je s točko Erpiča v napadu in Mikulass Kocha na servisu odprla Krka z 0:2, Špes Podbregar pa je dosegel prvo točko za domače za 1:2. Erpič je drugič zadel za 2:4. po njegovem servisu pa so gostje prišli še do vodstva 2:5. Fujs je igro prekinil s polminutnim odmorom a ta ni zalegel, domači so bili v napadu enostavno premalo odločni, gostje pa so povedli z 2:7 in vodstva niso več izpustili iz rok. Vodili so še s 3:9, 5:11 in na koncu peti dobili z 11:15.

odbojka, 5

Izjavi po tekmi:

Dejan Fujs, trener Panvite Pomgrada:

"Že druga tekma zapored, da namesto zmage s 3:0 igramo pet nizov in celo izgubimo. Dokler napadalci ne bodo pokazali zanesljivosti, ne bodo mogli pozitivno zaključevati tekem. Vmes naredimo še večje število napak na servisu in priložnost za zmago splava po vodi. Realizacija napada je slaba in to je trenutno največja težava."

Tomislav Mišin, trener Krke:

"Slaba tekma, igrali smo v krču, naredili smo preveč napak. Ne vem, zakaj smo v takem krču, imamo odličen start v sezono in odlično uvrstitev na lestvici. Zelo pomembna zmaga, a upam, da bo v prihodnje bolj sproščeno."