Znana sta sodnika na naslednjih Murinih tekmah

Vestnik.si, 9. 3. 2021
Grega Wernig
Glavni sodnik nedeljskega derbija v Fazaneriji bo Nejc Kajtazović.

Derbi 27. kroga med Muro in Mariborom bo sodil Nejc Kajtazović iz Kranja.

Znana sta sodnika na naslednjih Murinih tekmah v prvi ligi. Srečanje 26. kroga Domžale - Mura bo danes ob 17. uri (prenos na RTV SLO 2) vodil sodnik Mihael Antič iz Kopra. Derbi 27. kroga med Muro in Mariborom pa bo v nedeljo od 14.45 dalje (prenos na RTV SLO 2) sodil Nejc Kajtazović iz Kranja. Medtem ko Antić še ni dostikrat sodil Muri, pa je to že večkrat počel Kajtazović in včasih poskrbel tudi za precejšnje razburjenje. V spominu je ostala predvsem tekma med Mariborom in Muro februarja 2019, ki se je končala z 1 : 1, po njej pa sta se obe moštvi pritoževali nad sojenjem Kajtazovića. Tako Maribor kot Mura sta trdila, da sta dobila zadetka iz prepovedanih položajev, Sobočanom pa kranjski sodnik ni dosodil še očitne enajstmetrovke v njihovo korist. Skoraj neverjeten se zdaj zdi podatek, da je takratni derbi v Ljudskem vrtu na stadionu spremljalo več kot 10 tisoč gledalcev. Kako bo Kajtazović svoje delo opravil tokrat?

kajtazovic gw
Kajtazović je feburarja 2019 v Ljudskem vrtu dodobra razburil obe ekipi.

Na gostovanju pri Domžalah pa v ospredju zanimanja ne bo toliko sodnik Antić (vsaj upajmo, da bo tako) kot vprašanje, če bo Mura znova pretrgala niz neporaženosti nasprotnega moštva, kot je to storila že na srečanju z Bravom (pretrgala niz enajstih tekem neporaženosti). Domžalčani, ki sicer po svojem stilu igre ustrezajo črno-belim, so neporaženi že devet tekem zapored in so na lestvici takoj za Muro (štiri točke zaostanka).