Štiri medalje za Janževo. Kako so se odrezali ostali pomurski atleti?

Vestnik.si, 19. 9. 2022
Atletski klub Pomurje
Prvenstvo Slovenije U16 na Ptuju.

Na Ptuju je potekalo Prvenstvo Slovenije selekcije U16, udeležili so se ga tudi pomurski atleti.

Med atleti Atletskega kluba Pomurje je bila najuspešnejša Klara Janža, ki je zbrala štiri medalje. Zmagala je v teku na 300 metrov (40,66), tretja je bila v teku na 100 metrov (12,48), dvakrat pa tekmovala še v štafeti. V teku 4 x 300 metrov so ob njej tekle še Lara Horvat, Kaja Horvat in Pia Wolf. Pomurke so bile druge (2:55,11). V štafetni preizkušnji 4 x 100 so ob Janževi tekmovale še Pia Špur, Mija Meznarič in Dunja Colombo. Osvojile so tretje mesto (50,65).

atletski-klub-pomurje, tekmovanje

Nastopil je tudi Tvit Trajbarič, ki je bil tretji v teku na 3000 metrov (9:36,04) in deveti v teku na 1000 metrov (2:49,65). Lara Horvat je v teku na 300 metrov zasedla deseto mesto (43,65), v teku na 1000 metrov pa je bila enajsta (3:13,70).

Prvenstvo je bilo tudi izbirno tekmovanje za nastop reprezentance v peteroboju, ki bo 21. septembra na Češkem.