(Strelstvo) Ženske odlično rokujejo z zračno puško

Miha Šoštarič, 1. 1. 2023
Niko Časar
Strelsko tekmovanje za 14. pokal mesta Ljutomer.

Zadnja dva dni minulega leta je Strelsko društvo (SD) Mesto Ljutomer že 14. pripravilo tekmovanje v streljanju z zračno puško in pištolo.

V članski konkurenci je z zračno puško streljalo 49 tekmovalcev. Zmagala je Urška Kuharič iz SD Kovinar Ormož (626,6 kroga). Drugo mesto je zasedla njena klubska sotekmovalka Nuša Žnidarič (624,7), tretja pa je bila Tejan Medved (SD Trzin-Kamnik; 617,9). V prvo deseterico so se izmed tekmovalcev pomurskih klubov uvrstili Kalman Balint (SD Jezero Dobrovnik; 617,6) na četrto, Jure Sočič (SD Jezero Dobrovnik; 617,0) na peto, Alexander Karlon (ŠSD Radgona; 616,5) na šesto, Mitja Černi (SD Gančani; 613,8) na osmo, Tadej Žalik (SD Štefan Kovač Turnišče; 613,3) na deveto in Tomas Tankovič (SD Coal Petišovci; 613,2) na deseto.

strelstvo, pokal, sd-mesto-ljutomer, šic-ljutomer
Niko Časar

V konkurenci mladincev in kadetov, nastopilo jih je 19, je v streljanju z zračno puško zmagala Eva Petek (SD Kovinar Ormož; 615,4), drugo mesto je osvojila Brina Stajnko (SD Mesto Ljutomer; 613,4), tretja pa je bula Patricija Breskvar (SD Trzin-Kamnik; 612,0).

Niko Časar

V ekipni konkurenci so v streljanju z zračno puško slavili tekmovalci SD Kovinar Ormož (1.868,7 kroga), drugo mesto je zasedlo SD Štefan Kovač Turnišče (1.836,7), tretje pa SD Trzin-Kamnik (1.835,5).

Niko Časar

Tekmovanje z zračno pištolo je potekalo v absolutni konkurenci. Nastopilo je 30 tekmovalcev. Zmagal je Boštjan Simonič (SD Jože Kerenčič Miklavž; 562 krogov), drugi je bil Jasmin Beganović (SD Svečina, 557), tretji pa Aleksander Ciglarič (SD Jože Kerenčič Miklavž; 557). Izmed pomurskih tekmovalcev se je v prvo deseterico uvrstil le Darko Balažic (ŠSD Murska Sobota), ki je z doseženimi 546 krogu zasedel deseto mesto. V ekipni konkurenci v streljanju z zračno pištolo je slavilo SD Juršinci (1.654), drugo mesto je zasedla druga ekipa SD Jože Kerenčič Miklavž (1.645), tretje mesto je osvojila prva ekipa SD Jože Kerenčič Miklavž (1.598), četrto je bilo SD Mesto Ljutomer (1.587), peto pa ŠSD Murska Sobota (1.559).