Suverena zmaga Ljutomerčanov na Primorskem

Miha Šoštarič, 24. 12. 2022
Miha Šoštarič
Meteorplast ŠIC bar

V 13. krogu 1. slovenske futsal lige, zadnjem v letu 2022, je ljutomerski Meteorplast ŠIC bar v koprski dvorani Bonifika, kjer svoje tekme igra Bronx Škofije, zmagal s 6 : 2 (1 : 1).

Kljub številnim odsotnim igralcem (Kosec, Tkalčič, Škerget, Vajda, Pihler, Kovše, Trstenjak) so Prleki gladko prišli do osme zmage v sezoni, s čimer so zadržali visoko tretje mesto (26 točk) na prvoligaški razpredelnici. Gostitelji so sicer v 3. minuti, iz svoje prve priložnosti, povedli. Zadetek je dosegel Žiga Kneževič Mrak. Nato pa je bilo vse v znamenju razigranih Ljutomerčanov. V prvem polčasu so kljub premoči in številnim priložnostim uspeli preko kapetana Matica Goznika le izenačiti, v drugem pa prikazali atraktivno predstavo, ki so jo začinili s številnimi lepimi zadetki. V 23. minuti sta za Meteorplast ŠIC bar zadela Urban Goričan in Rok Šnofl, tri minute pozneje je v lastno mrežo žogo zabil Nemanja Jakovljević, prav tako v 26. minuti pa je dokončnega zmagovalca potrdil Tilen Rajter. Goričan se je med strelce znova vpisal v 27. minuti, minuto pozneje pa je Kneževič Mrak postavil končni rezultat dvoboja. V drugi polovici drugega polčasa so gostje poskušali z igralcem več v polju zmanjšati zaostanek, a so bili pred vrati Klemna Anželja, ki je sredi drugega polčasa zamenjal Tjaža Lovrenčiča, nemočni. »Tekmo smo malce slabše začeli, mogoče je temu vzrok tudi vožnja. Potem smo se zbrali, začeli bolj agresivno, zadeli tudi nekaj lepih zadetkov ter se tako znova vrnili v igro in tekmo mirno pripeljali do konca,« je dejal Goričan. Prvenstvo v 1. slovenski futsal ligi se nadaljuje 6. januarja 2023, ko bo v Ljutomeru gostoval Oplast Kobarid.