Tio Cipot znova zaigral v Serie A

Vestnik.si, 5. 2. 2023
Spezia Calcio Facebook
Tio Cipot je kot novinec hitro začel dobivati priložnost v prvi italijanski ligi.

Vstop na tekmi z Bologno ni bil naključje. Mladi Tio Cipot, še nedavni član Mure, je v dresu svojega novega kluba Spezia Calcio že drugič zapored zaigral na dvoboju Serie A. Tokrat proti vodilnemu Napoliju.

Cipot je tekmo 19. kroga, ko je Spezia gostila Romo (0 : 2), še presedel na klopi za rezerve, v 20. krogu pa je na gostovanju v Bologni (2 : 0) že vstopil v igro v 67. minuti in v 91. minuti zabeležil svoj prvi strel na vrata v prvi italijanski ligi. V 21. krogu pa je Spezia na svojem stadionu Alberto Picco, ki sprejme 11.400 gledalcev, pred 8700 gledalci gostila vodilni Napoli. Tio je prišel na igrišče v 76. minuti, ko je Napoli po velikih napakah domače obrambe v drugem polčasu vodil že s 3 : 0 (po prvem delu je bilo še 0 : 0), kar je bil tudi končni izid. Mladi nogometaš iz Prekmurja je kljub temu prikazal dobro in pogumno igro ter nekaj preigravanj, po enem od njih je svoji ekipi priboril tudi kot. Spezia z 18 točkami ostaja na 17. mestu lestvice med 20 moštvi.