Tokrat vendarle 3 : 2 za njih

Miha Šoštarič, 20. 1. 2019
Gorazd Flisar (10 točk).

Odbojkarji soboške Panvite Pomgrada so odigrali še eno tekmo za tiste z jeklenimi živci.  V 12. krogu 1. državne lige so v Murski Soboti pred nekaj več kot 150 gledalci s 3 : 2 (-21, 13, 13, -20, 11) premagali kranjsko ekipo Hiša na kolesih.

S četrto zmago v sezoni so se Sobočani na šestem mestu (14 točk) točkovno izenačili s tokratnimi nasprotniki. Natanko 107 minut je trajala igra med starima znancema prvoligaških odbojkarskih igrišč, varovanci Dejana Fujsa pa so znova zapravili priložnost, da bi prišli do vseh treh točk.

2a41b237eb6c8235588779ff9e38fb48
Panvita Pomgrad - Hiša na kolesih 3 : 2.

Do sredine prvega niza sta bili ekipi točkovno izenačeni, nato pa so soboški odbojkarji naredili dve zaporedni napaki in gostom dovolili, da so se »odlepili« in v končnico šli s prednostjo štirih točk (21 : 17), ki so jih uspešno ubranili. Domačini so hitro preboleli prvi niz in v nadaljevanju tekme prikazali boljšo igro. V drugem nizu so hitro povedli z 8 : 3 in 12 : 4. Kranjčani se niso več pobrali in v tem nizu obstali na 13. točki. Podoben razplet so ljubitelji odbojke spremljali tudi v tretjem nizu. Soboški napadalci Aljoša Bogožalec, Jakob Rojnik in Zlatko Pulko so neusmiljeno zabijali žogo v polje gostov. Iz minute v minuto se je prednost višala in ob vstopu v končnico niza znašala že dvanajst točk (20 : 8), ki jih domačini niso zapravili.

d809e050d2c8a2f63712515f16bf7edd
Aljoša Bogožalec, Jakob Rojnik in Zlatko Pulko so v prvem delu neusmiljeno zabijali žogo v polje gostov.

Nato pa je sledilo obdobje, ki smo ga pri soboških igralcih v tej sezoni že vajeni. Nepričakovano so popustili in namesto, da bi tekmo mirno pripeljali do konca, so bili na parketu neprepoznavni. Kranjski odbojkarji so povedli z 11 : 5, domačini so znižali na 11 : 14, nato pa znova odlična igra v polju gostov, ki so vodili z 18 : 12. Domačinom so v tem nizu prepustili 20 točk in si priigrali pomembno točko.

2a7f20480ea073c1f35ae9bc0792c84b
Trener Dejan Fujs je moral preprečiti nov usodni padec v petem nizu.

Odločilni peti niz je pripadel gostiteljem. Po vodstvu s 4 : 1 in 9 : 5 so sicer Kranjčanom znova dovolili, da so se približali (12 : 10), a so bili v končnici niza dovolj zbrani, da so se veselili zmage. »Dobro je, da smo zmagali. Po dobri igri v drugem in tretjem nizu je prišel nerazumljiv padec v četrtem. Žal imamo preveč nihanj v igri in dvoboj težko pripeljemo do zmage,« je dejal soboški trener Dejan Fujs.