(VIDEO) Tomi Horvat z evrogolom popeljal Sturm v finale

Vestnik.si, 6. 4. 2023
SK Sturm Facebook
Tomi Horvat.

Turniščan Tomi Horvat, nekdanji igralec Mure in aktualni slovenski reprezentant, je doživel še enega svojih veličastnih trenutkov v dresu graškega Sturma.

Horvat je v polfinalu avstrijskega pokala na obračunu z LASK-om iz Linza v 68. minuti dosegel prekrasen zadetek, s katerim je popeljal Sturm v finale. Žogo je sprejel na desni strani, preigral branilca in krenil proti sredini, nato pa s svojo značilno levico sprožil pravo "bombo" z razdalje in poslal žogo v desni spodnji kot. Sturm je tekmo v Gradcu dobil z 1 : 0, Horvat pa je igral do 86. minute, ko je igrišče zapustil ob ovacijah domačih navijačev.

tomi-horvat, sturm-graz, lask-linz
Tomi Horvat je bil strelec odločilnega zadetka.

Finale avstrijskega pokala bo 30. aprila, nasprotnik Sturma pa bo "stari znanec" Rapid, ki je ugnal Ried z 2 : 1.