Tropovski kolesarji sezono odprli na Ptuju

Vestnik.si, 9. 4. 2023
KK Tropovci
Člani KK Tropovci so uspešno nastopili na prvi letošnji kolesarski preizkušnji na domačih tleh.

Kolesarski klub Perutnina Ptuj je minulo soboto organiziral Pokal Poli 2023 za otroke in mladince.

Na dirki cestnega kolesarstva je nastopilo 346 kolesarjev v različnih starostnih kategorijah. Kolesarsko sezono na slovenskih tleh so odprli tudi člani Kolesarskega kluba (KK) Tropovci, ki so imeli predstavnike v vseh kategorijah za dečke in mladince.

kk-tropovci, pokal-poli-2023
KK Tropovci

V kategoriji dečki C je krstni nastop opravil Jan Lebar, ki je kljub padcu v zadnjem krogu uspešno opravil z 12 kilometrov dolgo traso in dirko končal na 43. mestu.

V kategoriji dečki B je Denis Lebar dirko po prevoženih 16 kilometrih končal na 8. mestu. Alen Žitnik je nastopil v kategoriji dečki A, vendar se je zapletel v padec in po prevoženih dvajsetih kilometrih dirko končal na 32. mestu.

Bor Berlak in Gal Kaučič sta nastopala v kategoriji mlajši mladinci. V mednarodni konkurenci med 84 tekmovalci je Berlak dirko po 40 kilometrih končal na 3. mestu, Kaučič pa na 26. mestu.

KK Tropovci

V kategoriji starejši mladinci, v kateri se je pomerilo 34 tekmovalcev iz treh držav, sta Tristan Ketiš in Gal Žido prevozila vseh 48 kilometrov. Ketiš je dirko sklenil na 3. mestu, Žido pa na 6. mestu.