(FOTO) V ospredju kasaških dirk Darja Trontelj Dolinšek

Vestnik.si, 31. 7. 2023
Miha Šoštarič
Kasaške dirke v Ljutomeru.

V kvalifikacijah za nastop na derbiju brez uspeha za gostitelje

Tudi ljutomerski hipodrom je tokrat zajelo neurje z močnim dežjem, ki je prav pred osrednjo točko sporeda – kvalifikacijami za septembrski slovenski kasaški derbi oziroma državno prvenstvo štiriletnikov – namočilo tekmovalno stezo in poskrbelo, da so imeli udeleženci izredno težke razmere. Najbolje se je v konkurenci enajstih kasačev znašla Jerca z Darjo Trontelj Dolinšek, ki je konkurenco pokorila s kilometrskim časom 1:26,9.

kasaške-dirke, ljutomer, kvalifikacije, darja, dolinšek

Med osem tistih, ki so si preko kvalifikacij zagotovili nastop na derbiju, se ni uvrstil niti en kasač člana ljutomerskega kasaškega kluba. Preostala štiri mesta na največji dirki leta bodo zasedli kasači glede na kilometrske čase, ki jih bodo dosegli v obdobju do derbija.

Izmed prleških voznikov kasačev so se zmag veselili Saša Seršen iz Veržeja s Filipo v tako imenovani dirki povratnikov, Vito Šadl iz Veržeja s Calaiso v konkurenci 4- do 14-letnih kasačev z zaslužkom do 4.000 evrov in Mitja Slavič iz Ključarovcev s Primalom MS v preizkušnji 4- do 14-letnih kasačev z zaslužkom do 20.000 evrov.

Kasaške dirke so potekale v okviru 67. praznika Občine Ljutomer. Za pokal občine so se voznice kasačev merile za naziv Najhitrejša v sulkiju. V konkurenci petih tekmovalk je slavila Darja Trontelj Dolinšek, ki je zmagala z desetletnim Urbanom Kronosom.