2. SNL: Nafta na domačih tleh doživela poraz proti Brežicam (1 : 2)

Vestnik, 20. 9. 2020
Nogometna tekma med NK Nafto in NK Brežice.

V 8. krogu 2. slovenske nogometne lige sta se od 16. ure v Športnem parku Lendava merili Nafta 1903 in Brežice Terme Čatež. Končni izid: 1 : 2 (1 : 1).

Postavi obeh ekip

Nafta 1903: Raduha, Körmendi, Pritovšek, Židan, Ubochioma, Oštrek, Paku (Bence, 67), Bolla, Haljeta, Novinič, Bizjak (Vinko, 71).

Brežice Terme Čatež: Kruljac, Urh, Hasan, Lipec, Ribič, Martič, Pajaziti (Rešitič, 67), Božič, Predanič, Sokler, Felja.

Glavni sodnik: Marko Lacković (Maribor)

Trenutno četrto uvrščena ekipa lendavske Nafte je na zadnji odigrani tekmi nasprotniku nasula kar deset golov, zmagali pa so tudi gostje iz Brežic, ki v trenutni uvrstitvi na lestvici zasedajo peto mesto.

lendava, 2

Oboji so srečanje začeli dokaj izenačeno, čeprav so bili več pri žogi domači igralci.

V 15. minuti so prvič resneje zapretili gostje, ki so izvajali prosti strel.

17. minuta: GOL. Za vodstvo z 0 : 1 je zadel igralec gostujoče ekipe, Matic Predanič, potem ko je uspešno izvedel prosti strel.

lendava, 2

Igralci Nafte bi lahko v 21. minuti prišli do izenačenja. Po hitrem protinapadu je namreč imel priložnost za zadetek Jaka Bizjak, ki pa je zgrešil gol.

V 33. minuti je bilo ponovno nevarno pred vrati Kruljaca. Lendavčani so poizkušali z dolgim napadom, vendar se mreža gostujočega vratarja ni zatresla.

45. minuta: GOL. Igralci Nafte so v zadnjih trenutkih prvega polčasa uspeli izenačiti. Po dolgem napadu je bil uspešen Nermin Haljeta.

lendava, 2

V začetku drugega polčasa so podjetneje začeli domači igralci, ki so bili več pri žogi in so več tudi napadali.

V 12. minuti je po samostojne prodoru do lepe priložnosti prišel Ubochioma, vendar se rezultat ni spremenil.

Glavni sodnik Marko Lacković je tudi v drugem polčasu zaradi grobe igre pokazal kar nekaj rumenih kartonov pri obeh ekipah.

85. minuta: GOL. Za vodstvo Brežic z 1 : 2 je z bele točke zadel Ester Sokler.