(FOTO) Maribor s 3 : 1 premagal Muro

Vestnik.si, 7. 10. 2023
Grega Wernig
Maribor - Mura

V Ljudskem vrtu je bil odigran derbi 12. kroga v Prvi ligi Telemach med Muro in Mariborom.

Mura si je na tekmi želela prikazati dobro predstavo, tako trener Vladimir Vermezović kot vratar Klemen Mihelak sta pred tekmo napovedovala, da bo ekipa dala vse od sebe in nadejala sta se, da se bodo po 90 minutah lahko veselili. Maribor je prvič, po tem ko je sredi tedna sedel na klop vijoličnih, vodil Ante Šimundža. Naključje je hotelo, da bo po povratku v slovensko ligo ekipo vodil najprej proti nekdanjemu klubu iz Murske Sobote.

ante simundza maribor
Ante Šimundža je med tednom prevzel Maribor.

NK Maribor: Jug, Guericco, Karič, Watson, Žinič, Pihler, Kolar, Repas, Lorber, Soudani, Castro. Trener: Ante Šimundža.

NŠ Mura: Mihelak, Maruško, Kous, Maroša, Jovičević, Jurišić, Proleta, Kurtović, Trontelj, Dobrovoljc, Shabanhaxhaj. Trener: Vladimir Vermezović.

Sodniki: Rade Obrenović, Manuel Vidali, Matej Vojska, Denis Halilović, Asmir Sagrković, Jure Praprotnik.

Začetek tekme.

maribor, mura, ljudski-vrt, prva-liga

V 6. minuti so si Mariborčani priigrali prvi kot na tekmi, nevarnosti za vrata Mihelaka ni bilo. Minuto pozneje je Dardan Shabanhaxhaj z dobrim strelom ogrel dlani Ažbeta Juga.

V 9. minuti tudi prvi kot za Muro, a je bil predložek preslab, da bi lahko črno-beli zapretili.

Še en strel od daleč proti mariborskim vratom je v 13. minuti vnovič sprožil Shabanhaxhaj. Nov kot za Muro. Proleta je po predložku meril z glavo, Jug se je moral potruditi, da je žogo izbil. Tokrat kot z leve strani, a je Jug spet izbil.

Obrenović je v 21. minuti pokazal prvi rumeni karton, prejel ga je Guerrico zaradi prekrška nad Jovičevićem.

Soudani je v 28. minuti streljal, a je poskus zletel mimo vrat Mihelaka. Žoga je očitno nekoga zadela in Mariborčani so si priigrali drugi kot. Črno-beli so razčistili in igro odpeljali stran od svojega kazenskega prostora.

30. minuta - GOL. Maribor - Mura 1 : 0. Lorber je s podajo v kazenskem prostoru našel Jana Repasa, ki je zadel.

32. minuta - GOOL. Maribor - Mura 1 : 1. Črno-beli so ekspresno izenačili. Shabanhaxhaj je pretekel več kot polovico igrišča in z natančnim strelom matiral Juga.

V 38. minuti je Mihelak ubranil nevaren strel Soudanija z glavo.

46. minuta - GOL. Maribor - Mura 2 : 1. Tik pred koncem dodatne minute v prvem polčasu je Soudani Maribor spet povedel v vodstvo.

Konec prvega polčasa. Statistika pravi, da so bili domačini pri žogi 59 odstotkov igralnega časa, streljali so desetkrat, medtem ko Mura petkrat. V okvir Murinih vrat so vijoličasti streljali trikrat, črno-beli na drugi strani petkrat.

Začetek drugega polčasa.

v 50. minuti je Mihelak preprečil, da bi Mariborčani preko Repasa še povišali vodstvo.

52. minuta - GOL. Maribor - Mura 3 : 1. Kar prej ni uspelo Repasu, je zdaj Lorberju. Mura si je privoščila napako, Repas je podal do mladega Marcela Lorberja, ki je premagal Mihelaka in dosegel svoj sploh prvi gol za Maribor.

Vladimir Vermezović se je v 56. minuti odločil za prve spremembe v postavi. Dobrovoljca je zamenjal Kobie Morris, Proleto Sadriu in Jovičevića Spasojević.

V 62. minuti je z razdalje streljal Kous.

Za prve zamenjave se je odločil tudi v Šimundža. Kolarja je v 64. minuti zamenjal Laušić, namesto Soudani je na zelenico vstopil še Iličič.

maribor, mura, derbi, ljudski-vrt

Tekma je zaradi uporabe pirotehničnih sredstev na tribuni, na kateri so Viole, za kratko prekinjena, Vermezović pa je v tem času opravil še dve menjavi. Maroša je mesto prepustil Trippiju, Trontelj pa Šariću.

Pihler je v 79. minuti porumenel, ker je zrušil Šarića.

Žinić je v 81. minuti zapustil igrišče, namesto njega je vstopil Strajnar.

Zaradi zavlačevanje rumeni karton v 84. minuti še za Juga.

Muraši so imeli v 85. minuti priložnost, da bi znižali zaostanek. Maruško je streljal z glavo, a bil premalo natančen.

Pri Mariboru še dve menjavi, Vrhovec je zamenjal Lorberja, Rafiu pa Castra.

Šest minut dodatka.

Konec tekme.

Prvi štajersko-prekmurski derbi te sezone (tisti na uvodu sezone je bil zaradi poplav prestavljen in bo odigran pozneje) so s 3 : 1 dobili vijoličasti. Črno-beli v drugem polčasu v okvir vrat Ažbeta Juga niso sprožili niti enega strela, vijoličasti dvakrat in obakrat so bili uspešni, nato pa so srečanje brez pretresov pripeljali do konca. Šimundža je tako po povratku v 1. SNL debitiral z zmago.

Maribor bo v 13. krogu 22. oktobra gostoval pri Bravu, Mura pa bo gostila Koper.