(FOTO) Po zaostanku epski preobrat domačih: Nafta - Domžale 5 : 2!

Vestnik.si, 30. 8. 2024
Nafta in Domžale.

V športnem parku Lendava sta se na uvodni tekmi 7. kroga prve lige pomerila Nafta in Domžale, ki sta bila na začelju lestvice. Lendavčani so imeli samo tri točke, Domžalčani pa le eno, zato je bil ta dvoboj zelo pomemben za ene in druge, A tega, kar se je zgodilo na igrišču, ni predvidel nihče. Epski preobrat ste lahko spremljali z nami.

Nafta 1903: Senko, Marinič, Pirtovšek kap., Tojčić, Dumančić, Hrka, Georgievski, Božičković, Kljun, Kalnoki - Kis, Klausz. Trener: Jozsef Bozsik.

lendava, nafta-domžale

Domžale: Mulalić, Lampreht, Šturm, Offenbacher kap., Kolobarić. Vučkić, Krstovski, Hodžić, Milić, Perc, Baruca. Trener: Matej Podlogar.

Srečanje sodi Žan Jazbec iz Dola pri Ljubljani.

1: Začetek tekme.

1: Že takoj vroče pred vrati Nafte. Po podaji Vučkića je z desne strani žogo pred vrata poslal Kolobarić, kjer bi Baruca prav gotovo dosegel gol, če ne bi v zadnjem hipu okroglo usnje v kot izbil Hrka.

2: GOL 0 : 1 Mario Krstovski! Prekrasen zadetek in Nafta je že v zaostanku. Gostje so izkoristili kot z desne strani, ki ga je izvedel Šturm, Krstovski pa je takoj sprožil z volejem z desnico in zabil žogo v levi spodnji kot.

12: Napaka sodnika, ki ni dosodil indirektnega prostega strela za Domžale, saj je Pirtovšek v svojem kazenskem prostoru namerno z nogo podal žogo nazaj do svojega vratarja.

17: Strel Šturma mimo vrat.

lendava, nogomet-nafta-in-domžale

20: Po predložku Milića z leve strani je bil spet blizu zadetka Krstovski, a se je z obrambo izkazal Senko in izbil žogo preko prečnika v kot.

21: GOL 0 : 2 Kristijan Tojčić (a. g.)! Senko je samo za trenutek preprečil neizbežno. Šturm je tokrat izvajal kot z leve strani, pred vrati je Offenbacher z glavo podaljšal žogo pred drugo vratnico, kjer jo je Senko za kratko odbil, po še dveh odbitkih pa je v počasnem loku končala v mreži. Uradno je strelec Tojčić z avtogolom, čeprav se je v gneči zdelo, da se je žoga odbila tudi od Milića. Še Domžalčani se niso veselili, dokler ni sodnik potrdil zadetka.

30: Klausz se je prebil do predložka z leve strani, pred vrati pa Kalnoki - Kis z glavo ni dobro zadel žoge.

32: Po dolgi podaji iz sredine je pred kazenski prostor pobegnil Šturm, a je Senko stekel iz svojih vrat in pred napadalcem gostov odbil žogo.

34: Po podaji Kalnokija - Kisa je sprožil Božičković, Mulalić pa je moral izbiti žogo v kot.

36: Še enkrat je nevarno streljal Božičković, tokrat z druge strani, Mulalić pa je spet s skrajnimi močmi odbil žogo.

39: Menjava pri Nafti: Szalay namesto poškodovanega Božičkovića, ki je nerodno padel ravno pri prejšnjem strelu.

41: Dober predložek Hrke z desne strani, a vendarle malce premočen, saj pred vrati do žoge in strela ni uspel priti Klausz.

43: GOOOL 1 : 2 Zsombor Kalnoki - Kis! Nafti se je obrestoval pritisk v zadnjih desetih minutah. Dolgo je pletla mrežo okrog kazenskega prostora Domžal, nato pa se je Kalnoki - Kis odločil za strel z levico in zadel levi kot vrat Mulalića, ki je bil tokrat prekratek.

45: GOOOOL 2 : 2 Hristijan Georgievski! Izenačenje Nafte. Marinič se je priboril do podaje z leve strani, do žoge pa je pritekel Georgievski in jo s pravo "bombo" poslal pod prečnik.

45: Dve minuti dodatka.

45+2: V priložnosti je bil Klausz, a spet ni uspel spraviti žoge v mrežo.

45+3: Konec prvega polčasa. 2 : 2.

Razburljiv prvi del. Nafta je spet potrebovala zadetek oziroma tokrat kar dva, da se je prebudila. Od 3o. minute dalje je bila stalno nevarna za vrata gostov in to nadgradila z goloma za izenačenje. S tem so se Bozsikovi varovanci popolnoma sprostili, tako da nas čaka še zelo zanimiv in dramatičen drugi polčas.

457515878_1003350325134682_3339796008304412685_n
Arhiv kluba

46: Začetek drugega polčasa. Vratarska menjava pri Nafti: Mauricio namesto Senka.

46: Kakšna priložnost za Klausza! Po dolgi podaji iz sredine je sam pobegnil pred vrata, nato pa preveč okleval, na koncu pa so se Domžalčani rešili z izbijanjem v kot.

48: Odlična podaja Milića, do strela z glavo pa ni uspel priti Krstovski.

49: GOOOOOL 3 : 2 Hristijan Georgievski! Kakšen preobrat Nafte in kakšna napaka vratarja Mulalića! Georgievski je izvedel prosti strel s sredine igrišča in poslal žogo neposredno proti vratom, Mulalić pa je slabo posredoval in okroglo usnje je končalo pod prečnikom v mreži.

54: Szalay je poskušal z desnico z zunanjim delom stopala, žoga pa je pristala v kotu, po katerem jo je na koncu vendarle ukrotil Mulalić.

57: Rdeči karton Rene Rantuša Lampreht! Lampreht je sam izgubil žogo na sredini igrišča, od koder mu je pobegnil Klausz, branilec Domžal pa ga je kot zadnji mož obrambe potegnil na tla in si prislužil izključitev. Domžalčani nadaljujejo z igralcem manj.

59: GOOOOOOL 4 : 2 Szabolcs Szalay! Szalay je vse skupaj izkoristil in odlično izvedel prosti strel ter poslal žogo v zgornji desni kot vrat Mulalića, ki je že povsem obupan.

61: Menjava pri Domžalah: Tolić namesto Kolobarića.

65: GOOOOOOL 5 : 2 Milan Klausz! Kdo bi si to mislil? "Petarda" v domžalski mreži! Kljun je z izjemno asistenco po tleh našel Klausza, ki je pobegnil pasti prepovedanega položaja in nato z rahlim lobom z levico poslal žogo prek Mulalića v gol.

70: Dvojna menjava pri Nafti: Lesjak in Brkić namesto Hrke in Kalnokija - Kisa.

75: Po predložku Georgievskega z leve strani je s strelom po tleh poskušal Brkić, a se je tokrat z obrambo izkazal Mulalić.

76: Menjave pri Domžalah: vstopili so Hrvatin, Bobarić in Gobec. Igrišče so zapustili Šturm, Vučkić in Hodžić.

79: Bobarić je s predložkom z daljave nehote ogrozil vrata domačih, Mauricio pa je moral izbiti žogo preko prečnik v kot.

80: Strel Gobca z leve strani je v kot odbil Szalay.

81: Menjava pri Nafti: Dragoner namesto Dumančića.

82: Zadnja menjava pri Domžalah: Krupić namesto Baruce.

85: Skorajda enaka situacija kot pri izključitvi: Perc je na sredini izgubil žogo, s katero je pobegnil Brkić, nato sta se oba prerivala in padla, sodnik pa je tokrat dosodil prekršek Brkića v napadu.

90: Tri minute dodatka.

93: Konec tekme. 5 : 2.

Kakšna tekma v Lendavi! Nafta jo je začela podobno kot v prejšnjih krogih, ko je hitro padla v luknjo, iz katere se več ni mogla izkopati, tokrat pa je pripravila epski preobrat, ki ga ni pričakoval nihče. Od 30. do 75. minute je bila na igrišču praktično samo ena ekipa, zadnjih petnajst minut pa so Lendavčani igrali le toliko, da so mirno obdržali rezultat do konca. Kar naenkrat nimajo več najslabšega napada v ligi, na lestvici pa imajo 6 točk in so vsaj za zdaj skočili na osmo mesto. Potreben je bil samo en zadetek po dolgem času, da so se sprostili in pokazali, kaj zares znajo. Zanimivo je, da so obe dosedanji zmagi dosegli na petkovi večerni tekmi, in to na dvobojih s kluboma iz občine Domžale.