(FOTO) Koper ugnal Muro, ta ostaja na četrtem mestu

Vestnik.si, 3. 4. 2022
Mura : Koper

Ob 17.30 se je na Fazaneriji pričela tekma 29. kroga prve lige Telemach med Muro in Koprom. Mura trenutno s 44 točkami zaseda 4. mesto, Koper je s 50 točkami na drugem.

Začetna postava Mure: Ljubić, Pucko, Karamarko, Gorenc, Lorbek, Šturm, Bobičanec, Horvat, Kous, Mulahusejnović, Daku.

Začetna postava Kopra: Golubović, Rajčević, Bručić, Novoselec, Žužek, Izata, Jelić Balta, Vešner Tičić, Šušnjara, Parris, Osuji.

mura, koper

7': Po dobrih sedmih minutah tekme obe ekipi še brez zadetkov. Mura se je na začetku tekme znašla pred vrati Koprčanov, a brez zaključnega strela.

9': Prvi strel proti nasprotnikovim vratom – v akciji Mulahusejnović in Kous.

20': Priložnost za Muro, a je bil na koncu Daku v prepovedanem položaju.

21': Priložnost tudi za Koper. Poskušal je Osuji, ki je zgrešil vrata.

26': V igro vstopa Zalokar, saj je pri izvajanju gol avta prišlo do poškodbe vratarja Marina Ljubića.

28': Zalokar se je že izkazal s prvo obrambo.

29': Luka Bobičanec je žogo podal v kazenski prostor, a so Koprčani ubranili napad.

31': Zaradi prekrška nad Šušnjaro je porumenel Jan Gorenc.

34': Priložnost za Muro. Šturm je s podajo iskal Mulahusejnovića, a je Koprčanom uspelo prekiniti napad.

36': Podaja iz kota za Muro. Izvedel jo je Bobičanec, ki je sicer premočno nameril proti zadnji vratnici.

38': Proti vratom Mure je nameril Osuji, ki je žogo poslal čez prečko. Ob tem je bil tudi v prepovedanem položaju.

40': Prekršek nad Parrisom. Porumenel je Klemen Šturm.

43': Luka Bobičanec je iz ugodnega položaja sprožil proti vratom, a je žoga poletela čez prečko.

44': Bobičanec je izvajal kot za Muro. Za Muro je to bil že tretji kot, Koprčani so izvajali 2.

45': Sodnik je dodelil 3 minute dodatka.

47': Nov kot za Muro, spet ga je izvedel Luka Bobičanec. Prišlo je tudi do poškodbe nasprotnega igralca Izate, ki je ob pomoči soigralca odšepal z igrišča.

KONEC PRVEGA POLČASA. Ta se je podaljšal še za 2 minuti zaradi prekinitve ob poškodbi. Izid ostaja 0 : 0.

48': Na začetku drugega polčasa menjavi pri obeh ekipah. Pri Muri namesto Mulahusejnovića Lotrič, pri Kopru pa namesto poškodovanega Izate Guberac.

50': Najlepša priložnost na tekmi, sicer za Koper. Nekdanji igralec Mure Šušnjara je imel ogromno prostora, a je slabe zaključil. Strel mu je izvrstno obranil Marko Zalokar.

59': Do strela je prišel Daku, a ga je ubranil vratar gostov. Lotrič je nato izvedel že 6. kot za Muro.

62': Še ena priložnost za Muro. Do strela je prišel Tomi Horvat, a je žoga poletela v naročje Golubovića.

64': Zaradi prekrška je porumenel Nik Lorbek. Pri Kopru z igrišča odhaja Šušnjara, v igro pa vstopa Colley.

66': Daku je bil povsem sam pred vrati, a je žogo slabo zadel in je končala v rokah vratarja gostov.

70': GOL! 0 : 1 za Koper. Po napaki Murine obrambe je do lepega strela prišel Novoselec.

72': Porumenel je Žužek iz vrst gostov.

73': GOL! 0 : 2 za Koper. Tokrat je bil z leve natančen Colley.

mura, koper

77': Iz igre Karamarko in Lorbek, vstopila sta Beganović in Škoflek.

78': Proti vratom Koprčanov je streljal Žiga Kous, a jih je žoga zgrešila.

86': Bobičanec je izvedel prosti strel, a je nastreljal živi zid Kopra.

87': Kmalu bi prišlo še do tretjega zadetka Kopra. Colley je ostal sam, a zgrešil vrata Mure.

90': Osuji odhaja z igrišča, vstopil je Andrej Kotnik. Golubović se je medtem izkazal z izvrstno obrambo strela, do katerega je prišel Tomi Horvat.

90' + 2': GOOOL! 1 : 2 za Muro, uspešen je bil Škoflek.

95': Konec tekme v Fazaneriji. Čeprav je Mura v izdihljajih tekme zadela, je zmanjkalo časa za preobrat. Tri točke tako odhajajo v Koper, Mura pa se je z današnjim porazom še nekoliko oddaljila od mest, ki vodijo v Evropo.