(FOTO) Pokal: Odranci v boju s Koprom klonili šele po slabi uri

Vestnik.si, 22. 11. 2023
Odranci in Koper.

Na tekmi šestnajstine finala Pokala Pivovarne Union so se Odranci doma v prvem delu dobro držali v dvoboju s prvoligašem, v drugem delu pa so klonili in izgubili z 0 : 3.

Odranci - Koper 0 : 3 (0 : 0)

Športni park Odranci, 200 gledalcev, sodnik: Denis Halilović (Celje).

Strelci: 0 : 1 Mulahusejnović (58), 0 : 2 Nkada (60), 0 : 3 Osuji (87).

Rumen karton: Tepšić (Koper).

odranci, nogomet, odranci-koper

Odranci: Kuhar, Buček, Šinkec (Lorbek, 34), Sukič, Balažic, Copot, Vori (Kranjec, 60), Hren (Graj, 65), Raduha kap., Goli (Režonja, 65), Kos (Tompa, 60). Trener: Mitja Erniša.

Koper: Hvalič, Diaby, Šavor (Palčič, 46), Tepšić, Kambič, Žavbi (Vešner Tičić, 46), Jelenič kap. (Groznica, 46), Omladič (Marsetič, 71), Ruedl (Osuji, 46), Nkada, Mulahusejnović. Trener: Safet Hadžić.

V prvem polčasu so se Odranci skoraj enakovredno merili s prvoligašem iz Kopra, ki je imel sicer večjo posest in nekaj strelov na vrata, vendar se je dvakrat z obrambo izkazal vratar Patrik Kuhar, Nardin Mulahusejnović in Enej Jelenič pa sta po strelih z nogo in glavo merila mimo oz. prek vrat.

V 13. minuti so Koprčani zahtevali enajstmetrovko, a je sodnik, ki je bil blizu, samo odmahnil z roko.

Trener gostov Safet Hadžić je uvidel, da je vrag odnesel šalo, zato je na začetku drugega dela opravil več menjav. A do 58. minute so bili napadi Koprčanov jalovi, potem pa je po kotu z desne strani visoki Mulahusejnović zadel po strelu z glavo - 0 : 1.

Odrancem je popustila zbranost in po napaki v obrambi ter podaji Gabriela Groznice je le dve minuti kasneje z diagonalnim strelom z leve strani zadel tudi Timothe Nkada - 0 : 2.

V 72. minuti je žogo v mrežo spravil še Bede Osuji, a je bil v prepovedanem položaju. Natančen pa je bil v 87. minuti, ko je po dvojni podaji z Mulahusejnovićem prodrl skozi obrambo domačih in zabil žogo pod prečnik - 0 : 3.

Koper je tako po mukah v prvem polčasu le prišel do zanesljive zmage, Odranci pa so storili premalo v napadu, da bi lahko kakorkoli ogrozili vrata favorita.