Daku junak, rešitelj in trikratni strelec: Mura - Gorica 4 : 2

Vestnik.si, 13. 5. 2023
Loris Cipot/Fotolens.si
Mura Gorica

V predzadnjem krogu prve lige sta se v Fazaneriji merila Mura in Gorica. Obe moštvi sta krvavo potrebovali zmago, Sobočani zato, da še dalje, vsaj še nekaj ur, sanjajo o morebitni uvrstitvi v Evropo, Goričani pa, da se izognejo neposrednemu izpadu iz lige. Tekmo ste lahko spremljali z nami.

Mura: Mihelak, Kuzmić, Cipot, Morris, Beganović, Maruško, Tripi, Kous kap., Zličić, Klepač, Daku. Trener: Dejan Grabić.

Gorica: Dajčar, Mevlja, Hrka, Brekalo, Krajnc, Baruca, Petrović, Velikonja kap., Juncaj, Karrica, Kolobarić. Trener: Agron Šalja.

Srečanje vodi Alen Borošak iz Spodnjega Dupleka.

Pred začetkom tekme so dekleta ŽNK Mura Nona v mimohodu ponosno pokazale pokal, ki so ga osvojile v letošnjem pokalnem tekmovanju.

mura, gorica
Mura Gorica

1: Začetek tekme.

3: Že velika priložnost za Muro: Daku je priboril kot, ki ga je izvedel Klepač, najprej je z glavo streljal Morris, žogo je skušal v vrata preusmeriti Cipot, po odbitku pa je močno sprožil Zličić, a preko vrat.

6: Po zmedi v obrambi Mure je do žoge prišel Kolobarić, a je s precej desne strani streljal mimo vrat.

8: GOL 0 : 1 Bernard Karrica! Nadaljujejo se slabi trenutki črno-belih v zadnjih tekmah. Po nepotrebnem prekršku je Karrica iz prostega strela preko živega zidu poslal žogo v mrežo. Mihelak jo je sicer odbil, a samo v prečnik, od koder je pristala za gol črto.

17: Gorica v kazenskem prostoru Mure, na koncu pa predložek Baruce lovi Mihelak.

18: Rumeni karton Tripi, ki bo manjkal na zadnji tekmi v Kopru.

19: Še en prosti strel Karrice, vendar tokrat z večje daljave pošilja žogo precej prek vrat.

30: Končno malo boljša in hitrejša akcija Mure, ki pa jo je nekoliko prekmalu s strelom v blok Goričanov sklenil Zličić.

32: Rumeni karton Mevlja.

34: GOOOL 1 : 1 Kobie Morris! Daku je znova priboril kot, ki ga je spet izvedel Klepač. Po nekaj odbitkih z glavo je žoga priletela do Maruška, ki jo je poslal diagonalno do Dakuja in Morrisa, slednji pa jo je z drsečim startom spravil v mrežo. Goričani so ugovarjali, da je bil Morris v prepovedanem položaju, a je pregled v sobi za VAR potrdil zadetek.

Loris Cipot
Mura Gorica

37: GOL 1 : 2 Alen Krajnc! Napadalec Gorice je sprožil z desnico iz gneče, in čeprav strel sploh ni bil močan, je Mihelak, ki je stal preveč pri levi vratnici, slabo posredoval. Vratar Mure danes očitno ni najbolje razpoložen.

Mura Gorica

41: Po visokem predložku Zličića je bil na desni strani v priložnosti Tripi, a je slabo zadel žogo.

44: Rumeni karton Krajnc.

45: Močan strel Karrice je spet spravil v težave Mihelaka, ki je le nekako odbil žogo v kot.

45: Kakšna priložnost za Gorico! Po kotu je žoga padla pred Velikonjo, ki je bil v idealni priložnosti pred vrati, da zabije žogo v mrežo, a jo je nabil preko vrat.

45: Dve minuti dodatka.

Mura Gorica

45+2: Po neumnem prekršku Zličića spet Karrica nevaren iz prostega strela, žoga pa je končala v kotu.

45+3: Konec prvega polčasa. 1 : 2.

Zasluženo vodstvo Gorice, ki že od začetka točno ve, kaj hoče, in se za to strastno bori, Mura pa razen občasnega prebliska ni prikazala ničesar. Še en zelo slab polčas črno-belih.

Mura Gorica

46: Začetek drugega polčasa. Menjavi pri Muri in Gorici: Šarić namesto Beganovića in Agić namesto Mevlje.

50: Rumeni karton Zličić.

53: GOOOL 2 : 2 Mirlind Daku! Zadel je tisti, ki si je to doslej na tekmi v črno-belem dresu najbolj zaslužil. Po globinski podaji Tripija je Šarić s skrajnimi močmi spravil žogo do Dakuja, ki jo je z desnico zabil v mrežo z enakega mesta, na katerem je bil v 45. minuti Velikonja.

55: GOOOOL 3 : 2 Mirlind Daku! Preobrat v Fazaneriji. Prava akcija Mure, hitra in kot iz učbenika. Maruško je na desni strani podal do Kousa, ki je zdirjal proti kazenskemu prostoru in nastavil žogo Dakuju, ta pa jo je v padcu pospravil v nasprotni kot vrat. Sedemnajsti zadetek kosovskega napadalca v tem prvenstvu. Drugi polčas Mure je za zdaj veliko boljši od prvega.

59: Menjavi pri Gorici: Leban in Mlakar namesto Juncaja in Brekala.

62: Po prostem strelu Karrice Velikonja z glavo strelja prek vrat.

68: Odličen protinapad Mure: po izgubljeni žogi Goričanov je stekel na nasprotno stran Klepač in idealno podal v prazen prostor do Dakuja, ki je na levi strani že preigral vratarja Dajčarja in streljal, a se je goriški vratar še enkrat vrgel na tla in s konicami prstov odbil žogo v kot.

69: GOOOOOL 4 : 2 Mirlind Daku! Kot je vendarle prinesel srečo Muri. Izvedel ga je spet Klepač, Daku pa je v sredini neoviran skočil najvišje in brez težav z glavo poslal žogo v mrežo. Osemnajsti gol Dakuja in morda napoved boja za kralja strelcev? Samo še dva zadetka zaostaja za Vipotnikom.

70: Menjava pri Gorici: Jukić namesto Velikonje.

71: Rumeni karton Karrica.

73: Rumeni karton Šarić.

74: Menjava pri Gorici: Selimović namesto Karrice.

75: Po predložku Mlakarja strelja Petrović, ki pa ni dobro zadel žoge, zato jo je z lahkoto ujel Mihelak.

Mura Gorica

79: Po nepotrebnem preigravanju Tripija pred svojim kazenskim prostorom so mu Goričani odvzeli žogo, na koncu pa je Leban iz dobrega položaja streljal prek vrat.

82: Dvojna menjava pri Muri: Balažic in Jovičević namesto Zličića in Tripija.

83: Strel Jukića z 18 metrov sedaj dobro brani Mihelak.

86: Znova je skoraj udarila dvojica Klepač - Daku, a je strel slednjega odlično zaustavil Selimović.

90: Pet minut dodatka.

92: Menjava pri Muri: Junak Daku ob ovacijah gledalcev z igrišča, na zelenico pa prvič v prvi ligi prihaja Domjan.

93: Rumeni karton Kolobarić.

95: Konec tekme. 4 : 2.

Mura Gorica

Odličen drugi polčas Mure, s katerim je spreobrnila potek dogajanja, pri tem pa se lahko najbolj zahvali svojemu najboljšemu strelcu Mirlindu Dakuju. Črno-beli imajo sedaj 49 točk, enako kot Domžale in eno manj kot Koper, njihove sanje o Evropi pa bodo še žive, če danes tako Domžale kot Koper ne zmagata.