(VIDEO) Nafta z zmago skočila na tretje mesto

Vestnik.si, 12. 10. 2023
Nafta trenutno zaseda tretje mesto na lestvici.

Nogometaši Nafte so v sredo v Grosuplju odigrali zaostalo tekmo 10. kroga v 2. slovenski nogometni ligi proti Brinju. Slavili so s 3 : 1.

Srečanje so bolje odprli gostitelji, saj so že v prvi minuti, natančneje po 19 sekundah igre, preko Jureta Pergerja povedli. Pozneje so vajeti igre v svoje roke prevzeli Lendavčani. Izenačili so v 23. minuti, ko je enajstmetrovko, ki jo je sodnik Anže Jerič piskal zaradi prekrška nad Tonijem Lunom Bončino, izkoristil Stjepan Oštrek. Ta je tri minute pred koncem prvega polčasa tudi poskrbel za vodstvo Nafte. Vratar Brinja Urban Trobec je storil napako, Oštrek pa je bil natančen. Končni izid na tekmi je v 50. minuti postavil Bončina, ki je z bližine zadel z glavo.

Moštvo Jozsefa Bozsika se je z novimi tremi točkami povzpelo na tretje mesto prvenstvene lestvice. V vodstvu so Beltinčani (26 točk), sledita Primorje (25 točk) in Nafta (23 točk).

Nafta bo v nedeljo doma gostila kranjski Triglav.