Za pomurskimi kolesarji eden uspešnejših vikendov

Vestnik.si, 3. 7. 2023
KK Tropovci
KK Tropovci uspešni na KIDS Tour of Slovenia.

Za Kolesarskim klubom Tropovci so štiri etape od štirih na kolesarski dirki Kids tour of Slovenia, ki je potekala v okolici Novega mesta. Letošnja dirka je bila za njih še posebej uspešna.

Prva etapa je potekala od Podturna po vzponu do Baze 20, druga etapa je bila vožnja na čas na relaciji Dolenje Karteljevo - Poljane - Dolenje Karteljevo, tretja etapa je potekala v Kostanjevici na Krki, a zaradi nevihte ni bila izvedena v kategoriji dečkov A in mlajših mladincev. Zadnja etapa je potekala na 16 km krožni progi v okolici Šentjerneja, tekmovalci pa so na krog morali premagati približno 160 višinskih metrov.

kk-tropovci, kolesarska-dirka
KK Tropovci

Maša Žalig (deklice B) je na prvih dveh etapah zasedla skupno 1. mesto, na tretji etapi je dosegla 7. mesto. Na zadnji etapi je kljub padcu uspela priti na cilj sedma, kar je na koncu bilo dovolj, da je v skupni razvrstitvi končala dirko na odličnem 3. mestu.

Jan Lebar (dečki C) je na tretji etapi dosegel 35. mesto. Na četrti etapi je dosegel 34. mesto. V skupni razvrstitvi je dirko končal na 29. mestu.

KK Tropovci

Denis Lebar (dečki B) je na prvih dveh etapah končal dirki v prvi deseterici, na tretji etapi je dosegel 9. mesto. Na četrti etapi je Denis kljub padcu uspel priti v cilj kot osemnajsti, kar je na koncu bilo dovolj, da je v skupni razvrstitvi dirko končal na 7. mestu.

Alen Žitnik se je na prvi etapi povzpel na 8. mesto, na drugi etapi je na kronometru postavil najboljši čas in stopil na najvišjo stopničko. Zaradi nevihte v tretji etapi je bila ta dirka prekinjena. Na četrti etapi se je zopet izkazal in bil v kategoriji dečkov A najhitrejši. V skupni razvrstitvi je dirko končal na 4. mestu.

KK Tropovci

Bor Berlak je na četrti etapi v kategoriji mlajših mladincev dirko končal na 4. mestu. V skupni razvrstitvi je Bor dirko končal na 22. mestu med 109 tekmovalci.

V klubu čestitajo vsem, še posebej pa trenerju Primožu Obalu, ki jim je pomagal do uspeha.