Žan Kolmanič že debitiral za Austin FC

Vestnik.si, 18. 4. 2021
Ekipa 24
Žan Kolmanič je že zaigral v ligi MLS.

Veržejec Žan Kolmanič, dolgoletni član Maribora, je že debitiral za svoj novi klub Austin FC, ki je izgubil v gosteh z 2 : 0 z ekipo Los Angeles FC.

Na stadionu Banc of California, kamor so spustili 4900 gledalcev, je Kolmanič v igro vstopil v 70. minuti, ko je Los Angeles že vodil z 1 : 0 z golom iz 61. minute. Veržejski nogometaš je za klub, ki debitira v elitni ameriški nogometni ligi Major League Soccer (MLS), zaigral na enakem položaju, kot smo ga bili vajeni pri Mariboru, in sicer na levem boku. Nekajkrat je dobro podal žogo svojim napadalcem, eno od njegovih natančnih asistenc pa bi njegov soigralec po strelu z glavo enostavno moral skleniti z zadetkom, a je iz ugodnega položaja sprožil za malenkost mimo vrat. Kazen za to je prišla v 91. minuti, ko je Los Angeles FC izigral obrambo Austina in postavil končni izid 2 : 0.