Zapravili priložnost za drugo zmago

Tomo Köleš, 26. 3. 2019
Niko Časar
Vasja Kozelj in Marko Štumpf nista uspela niti enkrat premagati gostujočega vratarja.

Rokometaši Pomurja so v 21. krogu 1. B lige na domačem parketu vodili proti ekipi Herz Šmartno, bivši prvoligašinji, vse do 53. minute, na koncu pa izgubili s 25 : 28 (14 : 11).

Rokometaši Pomurja so pred dobrimi 100 gledalci v dvorani OŠ III začeli nenavadno za njihove običajne razmere, saj so že v 5. minuti povedli s 4 : 0. Gostje so svoj prvi zadetek dosegli šele v 7. minuti. V 9. minuti so imeli domači najvišjo prednost na tekmi (7 : 2). Do konca polčasa se je pri gostih edino Andraž Justin, ki je dosegel 9 od 11 zadetkov svoje ekipe v prvem polčasu, boril z igralci Pomurja. Ravno Justin je z zvokom sirene dosegel končni izid prvega polčasa - 14 : 11.

989e04675c00be0cf21703aef0410e0b
Niko Časar
Tekmo v dvorani OŠ III si je ogledalo 108 gledalcev.

V začetku drugega polčasa so gostitelji nekoliko popustili, saj so v 36. minuti dovolili nasprotnikom, da so se približali na 15 : 14. Z dvema zadetkoma v 37. minuti so domači rokometaši znova povedli za tri gole. Do 52. minute so Pomurci držali dva ali tri zadetke prednosti. V zadnjih sedmih minutah pa je pri rokometaših Pomurja popustila zbranost in z nekaj izgubljenimi žogami (skupno 12 na tekmi) so gostje v 55. minuti prvič povedli. Še nekaj napak domačih v zadnjih minutah, ko so želeli na hitro zadeti, je privedlo do končnega izida 25 : 28.

4e2df45170faf2d92cda8af9a08529d9
Niko Časar
Aljaž Hameršak tokrat ni dosegel nobenega zadetka.

Pri gostiteljih sta po 7 zadetkov in več kot polovico golov svoje ekipe dosegla Boštjan Žižek Cvetkoin Jan Osterc. Pri gostih pa jeJustinsam dosegel več kot polovico zadetkov svoje ekipe, in sicer kar 15.

2a096f2b896a8f89fdd2bf7917027b4f
Niko Časar
Jan Osterc je za Pomurje dosegel 7 zadetkov.

Šmartno ostaja na 8. mestu z 20 točkami. Pomurje ostaja na zadnjem, 14. mestu s 3 točkami.

7a5ab1014cd18e725eec9d46a27bb748
Niko Časar
Trener Pomurja Alan Potočnjak je lahko le opazoval, kako je vodstvo njegove ekipe v zadnjih minutah skopnelo.

RK Pomurje: Žižek Cvetko 7, Osterc 7, Bombek 5, Hedl 2, Topolovec 2, Falež 1, Gregorec 1, Pintarič, Štumpf, Kozelj, Vajda Ornik, Kocan, Hameršak, Prosenjak 2 obr., Škrjanec 1 obr., Vild Marič.Trener: Alan Potočnjak.