Pomurke rutinirano premagale Cerklje

Vestnik.si, 21. 3. 2021
ŽNK NONA Pomurje Beltinci : ŽNK Cerklje

Igralke ŽNK Nona Pomurje Beltinci so v zadnjem krogu rednega dela prvenstva v Bratoncih ugnale ŽNK Cerklje s 3 : 0.

ŽNK Nona Pomurje Beltinci - ŽNK Cerklje 3 : 0 (2 : 0)

Igrišče Bratonci, sodnica: Mediha Durić (Ravne na Koroškem).

Strelki: 1 : 0 Hofman (4), 2 : 0 Korošec (34), 3 : 0 Hofman (60).

Rumena kartona: Kos; Trdina.

žnk-nona-pomurje-beltinci, žnk-cerklje

ŽNK Nona Pomurje Beltinci: Nemet, Kolar (K. Horvat, 54), Korošec, Kolbl kap., Nemec, Rozmarič, Hofman (Frešer, 69), Kos (Tkalec, 73), E. Horvat, Makovec, Vilčnik (Sok, 46). Trener: Sandi Bauer.

ŽNK Cerklje: Rozman, Trdina (Korošec, 74; Zalokar, 88), Primc, Kos, Lebar, Smolnikar (Jamnik, 66), Feratović (Pavlič, 84), Jelovšek, Perčič, Alič (Bergant, 52), Koprivnikar kap. Trener: Primož Štrajhar.

Trener Pomurk Sandi Bauer je že pred tekmo napovedal, da bo tokrat več priložnosti ponudil nekaterim mlajšim igralkam.

Domače so načele mrežo gostij že v 4. minuti. Po hitrem protinapadu je Špela Kolbl lepo podala žogo iz sredine do Neli Hofman, ki je pobegnila gostujoči obrambi in s strelom z desnico premagala vratarko Cerkelj - 1 : 0.

Na drugi zadetek Pomurk je bilo treba čakati do 34. minute. Takrat se je Hofmanova prebila po levi strani in podala v sredino do Kaje Korošec, ki je preigrala branilki gostij in nato hladnokrvno z levico z diagonalnim strelom po tleh poslala žogo v mrežo - 2 : 0. To je bil tudi izid prvega polčasa.

V 60. minuti je tokrat Koroščeva prodrla po levi strani in poslala žogo visoko proti desni vratnici, kjer jo je z eno potezo sprejela Hofmanova in jo iz neposredne bližine potisnila v mrežo - 3 : 0.

Gostiteljice so bile najbližje četrtemu zadetku v 77. minuti, ko sta ena za drugo iz bližine streljali Špela Kolbl in Kaja Korošec, a so se Cerkljanke s skrajnimi močmi ubranile še ene žoge v njihovi mreži.

Sedaj sledi zadnja tretjina prvenstva, v katerem se bo vodilno Pomurje pomerilo z moštvi v obratnem vrstnem redu, kot so razvrščena na lestvici. Se pravi, da bo dvoboj z drugo uvrščeno Olimpijo na sporedu v zadnjem krogu.