(FOTO) Tudi Pomurke po strelski poti Nafte

Vestnik.si, 15. 8. 2021
Aleš Cipot
ŽNK Nona Pomurje Beltinci : ŽNK Radomlje

Tako kot Nafta včeraj so tudi igralke ŽNK Nona Pomurje Beltinci danes svojemu nasprotniku nasule pol ducata zadetkov. Doma so premagale Radomljanke s 6 : 1.

ŽNK Nona Pomurje Beltinci - ŽNK Radomlje 6 : 1 (3 : 0)

Igrišče Bratonci, 70 gledalcev, sodnica: Aleksandra Česen (Cerklje na Gorenjskem).

žnk-nona-pomurje-beltinci, žnk-radomlje
Aleš Cipot

Strelke: 1 : 0 Kos (31), 2 : 0 Korošec (36, 11m), 3 : 0 Kolbl (39), 3 : 1 Kuštrin (49), 4 : 1 Kolbl (58), 5 : 1 Kolbl (79), 6 : 1 Eferl (83).

Rumeni kartoni: Makovec; Janež, Kosirnik.

Aleš Cipot

ŽNK Nona Pomurje Beltinci: Vamberger, Kolar (Vilčnik, 66), Korošec (Rakovec, 84), Kolbl kap., Juršnik (Eferl, 46), Rozmarič, Božić (E. Horvat, 77), Hagan, Kos (K. Horvat, 46), Makovec, Dimitrijević. Trener: Sandi Bauer.

ŽNK Radomlje: Galjot, Krajnc (Jereb, 64), McQuarrie (Hofman, 46), Osojnik (Černelič, 86), Janež, Kuštrin (Kličić, 94), Vodušek kap., Dolenšek, Kosirnik (Vrhovnik, 59), Skrnički Rovšek, Gadnik. Trener: Aljaž Gornik.

Aleš Cipot

Potem ko so pred tem že dvakrat stresle okvir vrat, so prvi zadetek gostiteljice dosegle v 31. minuti. Po velikem pritisku je po levi strani prodrla Kaja Korošec in nastavila žogo Luciji Kos, ki je neubranljivo zadela - 1 : 0.

V 36. minuti so je branilka gostij znotraj svojega kazenskega prostora spotaknila Saro Makovec, ki je tako domačim priskrbela enajstmetrovko. Slednjo je zelo zanesljivo izvedla Koroščeva - 2 : 0.

Aleš Cipot

V 39. minuti je Makovčeva podala žogo do Priscille Hagan, ki jo je nastavila Špeli Kolbl, ta pa je z merjenim strelom zadela daljši kot vrat Radomelj - 3 : 0. To je bil tudi izid prvega polčasa.

V 49. minuti so Radomljanke prestregle žogo, Zala Kuštrin je povsem z desne strani skušala dati visok predložek, ki pa je preletel vratarko Evo Vamberger in končal v mreži - 3 : 1.

Ko so gostje bolj pritisnile, je v 58. minuti po dolgi podaji v hiter protinapad stekla Kolblova in na koncu mirno poslala žogo mimo vratarke gostij v mrežo - 4 : 1.

Aleš Cipot

V 79. minuti je Špela Kolbl po kratkem preigravanju dosegla svoj tretji in najlepši zadetek, ob katerem je žoga pristala v desnem zgornjem kotu vrat Radomelj - 5 : 1.

V 83. minuti je ob razredčeni obrambi Radomljank po levi strani pobegnila Anja Eferl in nato z diagonalnim strelom v daljši kot ugnala vratarko gostij - 6 : 1.