Rezultati iskanja

Vodovod: Na desnem bregu nič novega

Župani občin ustanoviteljic Javnega podjetja Prlekija niso na seji ne obravnavali elaborata niti podpisali pogodbe o najemu.

(FOTO) Ste bili včeraj v Fazaneriji?

Fazanerija je bila na kvalifikacijski evropski tekmi med Muro in izraelskim Maccabijem skorajda polna. Kljub končnemu negativnemu izidu (tekma se je končala z rezultatom 2 : 3), so navijači nogometaše spodbujali in jih po izteku tekme nagradili z aplavzom. Ste bili med obiskovalci tekme tudi vi? Prinašamo nekaj utrinkov.

(FOTO) Hotiza bo tri dni v znamenju ribiških dnevov

Na prireditvenem prostoru Nogača na Hotizi se je sinoči začela tridnevna prireditev Hotiški ribiški dnevi.

(FOTO) 49. mednarodni folklorni festival odprl vrata

V Beltincih se je sinoči pričel 49. mednarodni folklorni festival. V poročni dvorani v tamkajšnjem gradu so odprli razstavo ob 100-letnici združitve prekmurskih Slovencev z matičnim narodom, v sklopu katere so na ogled še ne objavljeni rokopisi, ki so bili najdeni v Bratoncih, dokumenti iz Pokrajinskega arhiva Maribor ter multimedijska predstavitev portala Prekmurje, ki ga je pripravil javni servis z ekskluzivnimi arhivskimi posnetki. Še pred odprtjem razstave je obiskovalce na grajskem dvorišču pozdravila Plej banda Böltinci, nato pa je v kulturnem programu zaigrala še Tamburaška skupina KUD Beltinci.

(KOLUMNA) Obisk na planetu Zemlja

Ljudje  imamo veliko skupnega. Večino tega je vezano na planet Zemlja. Tukaj so se nekoč pred davnimi časi skozi sinergijo vode, zemlje, zraka, ognja in etra ustvarili pogoji za življenje. Sliši se kot pravljica, ki ima mnogo let kasneje žal zelo kilavo nadaljevanje.

(FOTO) Evropska pot končana, misli usmerjene v prvenstvo

Evropski nogomet se je 21 letih včeraj spet vrnil v Fazanerijo. Mura je gostila izraelsko ekipo Maccabi Haifa, ki je imela s prvega srečanja prednost dveh zadetkov. Luka Bobičanec je kot prvi zadel že takoj na začetku srečanja, v 6. minuti. Po nekaj zapravljenih priložnostih je nato v 31. minuti Awwad izenačil. Čez štiri minute je Ashkenezi povišal vodstvo gostov na 1:2. Isti igralec je znova zadel v 76. minuti, a čez nekaj minut je po lepem predložku Bobičanca zadel Šturm, ki je tudi postavil končni rezultat - 2:3. Kot so po koncu tekme sporočili iz Mure, je za igralci, vodstvom, navijači in celotnim klubom izjemna evropska izkušnja. "Bogatejši za njo, Muraši z dvignjeno glavo zapuščajo Evropo. Misli so že usmerjene v domače prvenstvo, ki je ključ do novih evropskih sanj," so zapisali.

(FOTO) Tako so se zvesti Murini navijači podali proti Fazaneriji

V Fazaneriji so črno-beli sinoči skušali nadoknaditi zaostanek s prve kvalifikacijske evropske tekme v Izraelu. Vrata Fazanerije so se odprla ob 18:30, naš fotograf pa je na poti do stadiona v objektiv ujel zveste navijače, ki so znova dokazali, da Murska Sobota živi za nogomet.

(VIDEO) Goričko je bilo v primežu nevihte

Krajevna neurja s točo so v četrtek zajela predvsem vzhodni del Slovenije.

Krogu se obeta nova infrastruktura za mlade

Ob brodu bodo zgradili igrišče, ob gramoznici pa učilnico na prostem.

(FOTO) Pregled in sestanek opravljena, Fazenerija nared

Delegati Uefe so pred večerno povratno tekmo 1. kroga kvalifikacij za Ligo Evropa med Muro in izraelskim Maccabijem opravili pregled igrišča, stadiona Fazanerija in opravili sestanek. Prinašamo vam nekaj utrinkov.