Nafta in Beltinci ta teden ne bosta na delu.
Nafta in Beltinci ta teden ne bosta na delu.
Že v 2. krogu prve slovenske mladinske lige (1. SML) je bil v Lendavi na sporedu prekmurski derbi med Nafto in Muro. Končni izid: 2 : 3.
Mlademu pomurskemu košarkarju so se na stežaj odprla vrata v svet vrhunske evropske košarke.
"Mislim, da Mura boljše ekipe še ni imela. Osem let sem v klubu. Iz tretje lige smo napredovali v drugo, nato takoj v prvo, bili smo državni in pokalni prvaki, štirikrat smo se uvrstili v Evropo, igrali v skupinskem delu konferenčne lige in premagali Tottenham … Menim, da so redki v Sloveniji, ki so od blizu doživeli kaj takega, in da sem v tem času pridobil dovolj prepotrebnih izkušenj in znanja, da lahko na tak način izrazim svoje mnenje," je dejal.
Tudi letos je Kajakaška zveza Slovenije pripravila tabor za kajakaše na mirnih vodah na Soboškem jezeru. Po taboru pa sta bili na vrsti še dve tekmi.
Izžrebani so bili pari predkroga Pokala Pivovarna Union v Medobčinski nogometni ligi Murska Sobota.
Muraše to nedeljo, 6. avgusta v 3. krogu Prve lige Telemach čaka dvoboj z Mariborom, na katerem bodo skušali zaceliti rane ob slabem štartu v sezono .
Za razliko od svojih nekdanjih soigralcev v črno-belem dresu je Mirlind Daku vsaj na osebni ravni odlično začel svojo novo pot pri Rubinu iz Kazana v prvi ruski ligi.
Oba sta postavila osebna rekorda.
Po več kot enoletni odsotnosti zaradi hude bolezni se je medžimurski nogometaš Mihael Rebernik vrnil v pravem slogu in pomagal Nafti do velike zmage v prvem krogu drugoligaškega prvenstva.
K črno-belim se seli iz nemškega Augsburga.
Osvojila je puško.
Član Strelskega društva Štefana Kovača Turnišče je nastopil s slovensko reprezentanco s puškami velikega kalibra na evropskem pokalu v Arhusu na Danskem. Markoja je Slovencem priboril dve medalji.
Muraši imajo novega vezista.
Medobčinska nogometna zveza Lendava je izžrebala pare predkroga pokala Pivovarna Union.
V sklopu Pomurskega poletnega festivala je potekala tradicionalna nogometna tekma med predstavniki medijev in pomurskih občin. Z rezultatom 5 : 4 so slavili predstavniki medijev (v oranžnih majicah), ki so v zaključku srečanja zadržali prednost in premagali občinarje. Za slednje je med drugim zaigral soboški župan Damjan Anželj in se tudi vpisal med strelce. Fotografije Adriana Gašpar.
Navijači udarili po športnem direktorju Mure.
V 1. krogu nove sezone 2. SNL so se nogometaši Beltincev in Primorja razšli z enakim izidom kot na njihovi zadnji medsebojni tekmi minulega prvenstva. V "šumi" je bilo spet 1 : 1.
Muraši so razočarali sami sebe.