(FUTSAL) Prleki po vstopnico za polfinale
Danes zvečer bo v Ljutomeru odigrana prva tekma četrtfinala državnega prvenstva v futsalu.
Danes zvečer bo v Ljutomeru odigrana prva tekma četrtfinala državnega prvenstva v futsalu.
Oba treninga in kvalifikacijsko tekmo za petkovo posamično tekmo so si ogledali tudi učenci OŠ Miška Kranjca Velika Polana.
Odbojkarji Panvite Pomgrada so v drugi tekmi četrtfinala prve odbojkarske lige gostovali v Kranju in izgubili s 3 : 0. Tretja, odločilna tekma bo jutri v Murski Soboti.
Prvi aprilski vikend bo na nogometnih zelenicah po pomurskih krajih ponovno živahno. Nadaljuje se namreč tekmovanje v nižjih ligah.
Na Rakeku je bilo državno prvenstvo v namiznem tenisu za člane in članice posamezno, v dvojicah in za mešane pare. Zbralo se je 110 članov in članic iz dvajsetih slovenskih klubov in tujine.
Na 31. državnem prvenstvu v karateju SKIF zveze v Rušah je Karate klub Tromejnik iz Kuzme že četrtič zapored osvojil naslov državnega prvaka v katah in borbah.
V hotelu Jeruzalemčan je bil 3. državni rang turnir v pikadu. Udeležilo se ga je 112 igralcev iz cele Slovenije, odlično pa so se odrezali Prleki.
V Nacionalnem nogometnem centru Brdo je potekala redna letna skupščina Zveze nogometnih trenerjev Slovenije (ZNTS).
V Tenis centru Murska Sobota do 2. aprila poteka izjemno močan profesionalni ženski teniški turnir BTC Murska Sobota Open 2023. Po kvalifikacijah se je začel glavni del turnirja, pred njim pa je bila novinarska konferenca.
V Hočah je pod okriljem Judo zveze Slovenije v tehnični organizaciji Judo kluba Apolon potekalo državno prvenstvo mlajših kadetov in kadetinj U16. Velik uspeh je dosegel tekmovalec JK Murska Sobota.
V Hočah je potekalo državno prvenstvo članov in članic v judu.
Nogometašinje ŽNK Mura Nona so v 13. krogu državnega prvenstva v Bratoncih gostile Primorje. Presenečenja ni bilo, domačinke so zanesljivo vpisale nove tri točke.
V zadnjem marčevskem vikendu so nogometne zelenice po pomurskih krajih oživele, saj so se nadaljevale nižje lige.
Ta vikend se je s tekmami 13. kroga začel spomladanski del sezone v pomurski nogometni ligi. Eden bolj zanimivih dvobojev se je obetal pri Gradu, kjer so gostovali Odranci. Domača zasedba, ki jo vodi trener Tomaž Čarni, je začela v postavi Kučan, Žnidarič, Kuhar, Karoli, Kerec, Husar, Stošić, Sukič, Potočnik, Oer in Vrhovski. Mitja Erniša, ki sedi na klopi Odranec, je na zelenico poslal Ciguta, Balažica, Copota, Štornika, Horvata, Hrena, Raduho, Vorija, J. Lukača, Kranjca in L. Lukača. Srečanje je spremljalo 150 gledalcev, mreža pa se je zatresla le enkrat. V 40. minuti je zabil Tomas Vori in s tem Odrančanom zagotovil zmago. Fotografije Niko Časar.
Z dvoboji 17. kroga se je nadaljevalo prvenstvo v 3. slovenski nogometni ligi vzhod. Ljutomerčani so po 23. oktobru, ko so z 2 : 1 premagali Podvince, tokrat znova dosegli zmago.
Po izenačenih tekmah v rednem delu (vse tri tekme so se končale na pet nizov), so Sobočani na prvi tekmi četrtfinala prikazali odlično igro in Kranjčane zanesljivo premagali z izidom 3 : 0.
V 22. krogu druge lige so beltinski nogometaši premagali zadnje uvrščeno Krško z 2 : 1, čeprav so zaostajali z 0 : 1.
V 22. krogu druge lige so nogometaši Nafte v Lendavi gostili Brinje Grosuplje in znova razočarali vedno manj številne domače navijače. Grosupeljčani so bili boljši in zasluženo slavili z 2 : 0.
Zmaga mladincev in selekcij U15 ter U14.
V močni pripravljalni tekmi se je Mura na stadionu TŠC Trate v Gornji Radgoni v pretežno deževnem vremenu pomerila z NK Varaždin, ki je trenutno četrti v elitni hrvaški ligi. Končni izid je bil 1 : 1, strelca pa Banovec in Cipot.