Nadaljuje se tekmovanje v pomurski namiznoteniški ligi
Skoraj brez premora so svoje tekmovanje po novem letu nadaljevale ekipe v pomurski namiznoteniški ligi, ki je ne gre zamenjevati s soboško občinsko ligo.
Skoraj brez premora so svoje tekmovanje po novem letu nadaljevale ekipe v pomurski namiznoteniški ligi, ki je ne gre zamenjevati s soboško občinsko ligo.
Rokometni klub Pomurje je v športni dvorani OŠ III Murska Sobota pripravil 10. Žikijev memorial. Na rokometnem turnirju so nastopile štiri ekipe, in sicer RK Jeruzalem Ormož, RK Sevnica, RK Pomurje in HSG XeNTiS Bärnbach/Köflach. V dopoldanskem času so na igrišče stopili mlajši in starejši dečki ter mladinci, opoldne se je pričel še redni del turnirja. V prvi tekmi je avstrijsko moštvo premagalo organizatorje, v drugi je Sevnica izgubila proti Ormožu. Zmagovalca obeh tekem sta se nato uvrstila v veliki finale, poraženca sta igrala za tretje mesto. Sevnica je v borbi za tretje mesto premagala Pomurje, Jeruzalem Ormož pa je v tekmi za prvo mesto ugnal HSG XeNTiS Bärnbach/Köflach. Fotografije Niko Časar
V dvorani ŠIC Ljutomer se je 14 ekip merilo na 13. turnirju v malem nogometu v spomin na Franca Škrinjarja.
V 11. krogu 2. državne odbojkarske lige vzhod so se igralke ŽOK Murexin-Kema Puconci v Zeleni dvorani Puconci pomerile z odbojkaricami iz Ljubnega ob Savinji. Pucončanke so tekmo dobile s 3 : 1 (25 : 10, 25 : 21, 20 : 25, 25 : 12) in se tako gostjam maščevale za tesen poraz v četrtem krogu. Z že deveto zmago v sezoni so Prekmurke ohranile trenutno prvo mesto na lestvici, kjer imajo točko naskoka pred zasledovalkami, igralkami Nova KBM Branik II. V naslednjem krogu, ki bo prihodnjo soboto, se bodo igralke Puconec pomerile z igralkami Turbine, ki trenutno zasedajo tretje mesto na lestvici. Utrinke s tekme v Puconcih je v objektiv ujel Niko Časar.
Že pred leti je nogometaš zagrebškega Dinama po vrnitvi iz Belgije, kjer je kratek čas igral, opozoril: »Beremo in poslušamo samo o igralcih, ki so v tujini uspeli, nikoli pa ne slišimo o stotinah drugih, ki niso.« Ta stavek bo še posebej pomemben za globlji razmislek v teh dneh, ko naj bi k italijanskemu prvoligašu Spezii prestopil mladi nogometaš Mure Tio Cipot.
Muraši nadaljujejo priprave na spomladanski del sezone 2022/23.
Meteorplast ŠIC bar je v 15. krogu 1. slovenske futsal lige s 7 : 4 (3 : 1) premagal Dobrepolje in ima zdaj na tretjem mestu 32 točk.
V 15. krogu 1. slovenske futsal lige bo Meteorplast ŠIC bar nocoj ob 20.30 uri v dvorani ŠIC Ljutomer pričel dvoboj proti Dobrepolju.
Nogometaši Beltinec so začeli s pripravami na spomladanski del sezone. Na začetku sta jih nagovorila predsednik Janez Breznik in trener Damjan Gajser. Ta je na uvodnem zboru s pomočnikom Luko Ivaničem pozdravil 22 igralcev. To so Domen Zver, Alan Kaučič, Žan Žaler, Ivo Kuzma, Tilen Ščernjavič, Ivan Ptiček, Timotej Angelo Rec, Luka Sočič, Vito Mörec, Luka Hari, Luka Pihler, Filip Kosi, Luka Hren, Henrik Nerguti, Adis Emruli, Gal Grobelnik, Jan Bruno Kralj, Robert Čakš, Vito Štrakl, Jure Kokol ter mladinca Nejc Horvat in Sergej Ščančar. Opravili so uvodno testiranje, treningi pa se bodo nadaljevali v ponedeljek. Prva pripravljalna tekma jih čaka 21. januarja, nasprotnik bo madžarski ZTE. Fotografije Jure Zauneker.
V zaostali tekmi 13. kroga 1. B državne lige so ljutomerske odbojkarice z 0 : 3 (20, 20, 17) izgubile proti drugi ekipi kamniškega Calcita.
Robert Koren se je pridružil črno-belim. "Vem, kaj Mura pomeni lokalnemu okolju, tudi sam sem večkrat igral v Fazaneriji in vem, kako zelo imajo navijači radi čarno-bejle," je povedal.
V športni dvorani Osnovne šole I v Murski Soboti je bila odigrana tekma 13. kroga v 1.A državni odbojkarski ligi za moške. Panvita Pomgrad je z 2 : 3 v nizih (22, -20, -23, 22, -12) izgubila s Hišo na kolesih Triglav.
S pripravami na spomladanski del sezone so pričeli tudi nogometaši lendavske Nafte.
Sestavljanje igralskega mozaika v Fazaneriji naj bi bilo v največji meri zaključeno. Sprememb je bilo kar precej, zasedba je prenovljena, osvežena, športni direktor Denis Rajbar je pred dnevi napovedal le še kakšen premik. In po naših informacijah bi bil lahko zelo odmeven, zgoditi pa bi se utegnil v nogometni šoli, ki jo želijo črno-beli na vsak način dvigniti na višjo kakovostno raven.
V dvorani OŠ III v Murski Soboti je bil odigran drugi turnir aktualnega državnega prvenstva v dvoranskem hokeju.
Pomurski teniški igralec Marino Kegl bo ta mesec zaigral na odprtem prvenstvu Avstralije za gluhe in naglušne.
V preteklih dneh smo pisali, da se bo preselil v Singapur, zdaj o tem ni več nikakršnega dvoma.
Nogometaši Beltinec v četrtek začenjajo priprave na spomladanski del sezone. O programu priprav smo poročali že pred dnevi, včeraj pa so iz kluba sporočili, da so k pripravljalnim tekmam, ki jih bodo Žuti odigrali, dodali še enega zahtevnega nasprotnika.
Fantje selekcije U16 iz Košarkarskega kluba Lotmerk so zmagali v Rogaški Slatini.
Športni direktor Mure Denis Rajbar je v pogovoru za spletno stran kluba spregovoril o zadnjih kadrovskih premikih v klubu.