2. SNL: Beltinci poraženi v prvi domači tekmi

Tomo Köleš, 12. 8. 2018
Ne, to ni še ena tekma Mure in Beltinec, ampak srečanje Beltinci - Rogaška.
Aktualno

Nogometaši Beltinec so v 2. krogu v svoji prvi domači tekmi po preboju v drugo ligo izgubili proti boljši ekipi Rogaške z 1 : 2 (1 : 1). "Žuti", za katere je edini gol dosegel Ciglarič, so predvsem v napadu delovali precej nemočno.

Beltinci - Rogaška 1 : 2 (1 : 1)

Športni park Beltinci, 500 gledalcev, sodnik: Aleksandar Matković (Ravne na Koroškem).

Strelci: 0 : 1 Biruš (7), 1 : 1 Ciglarič (45), 1 : 2 Žerak (61).

Rumeni kartoni: Antonić, Firšt, Žerak, Firer - vsi Rogaška.

Rogaška je po boljši, okretnejši in samozavestnejši igri zasluženo odnesla tri točke iz Beltinec in z dvema zmagama v prvih dveh krogih pokazala, da bo resna kandidatka za vrh lestvice. Še posebej, ker jo je okrepil tudi povratnik iz prve francoske lige, nekdanji znani slovenski prvoligaški nogometaš Ivan Firer, ki je bil v Beltincih tudi najboljši mož srečanja. Firer je lepo delil podaje svojim soigralcem, predvsem pa izvrstno "gradil" žogo, ki mu jo je bilo skoraj nemogoče vzeti.

e652094f9274409d5016e3220b601216
Prvoligaški veteran Ivan Firer je zares velika okrepitev Rogaške.

Začetek tekme je bil dokaj nenavaden. Rogaška je prišla na igrišče v povsem enaki črno-beli opremi, kot jo ima tudi Mura (v beltinskih vrstah pa je že drugič zapored zaigral posojeni igralec Sobočanov Borut Lukač), že v 3. minuti pa je gostujoči igralec Marko Žerak s silnim drsečim startom preluknjal žogo.

f152cc6fa6addbddb13417f043c665e2
Kapetan Rogaške Alen Grošič - gostje so dobili štiri rumene kartone, domači pa nobenega.

A novo okroglo usnje je hitro prineslo srečo gostom. V 7. minuti je Siniša Antonić z odlično dolgo podajo našel Matijo Biruša, ki je za hrbtom ušel kapetanu domačih Tadeju Apatiču in z diagonalnim strelom premagal vratarja Domna Zvera - 0 : 1.

883f93bed5f41d29dcf3c82b5da7c672
Kapetan Beltinčanov Tadej Apatič je bil nepreviden pri prvem zadetku Rogaške.

V prvem polčasu je tri velike priložnosti za Rogaško imel še Alen Neskič, v 14. minuti pa so se domači gledalci zelo razburili, saj je kapetan gostov Aleš Grošič v svojem kazenskem prostoru podrl Iva Balažica. Medtem ko jih je večina pričakovala enajstmetrovko, je sodnik Aleksandar Matković samo pustil, da se igra nadaljuje.

c06d9408ea0bd400a0403a8c561074d4
Domači navijači tokrat niso bili ravno zadovoljni - ne z nogometaši ne s sojenjem.

Prvi strel na vrata gostov je šele v 16. minuti sprožil Luka Ciglarič, ki je bil v prvem delu sploh edini nevaren mož pri Beltinčanih, a je poskušal le z daljave. Po še enem strelu mimo vrat v 40. minuti je nato v 45. minuti ravno Ciglarič spravil svoje moštvo iz težav, potem ko je izenačil po prostem strelu. Vratar gostov Filip Lojen se je sicer dotaknil žoge, a mu je ta vseeno ušla v mrežo - 1 : 1.

5429cd9c82203b0ce2f4de135316afbe
Navijači Rogaške, imenovani "Elita".

Tudi v drugem polčasu, ko se je pojavilo ob igrišču tudi osem navijačev Rogaške s pirotehniko, je s streli z daljave še vedno poskušal Lojena presenetiti Ciglarič. Vmes sta branilca Rogaške v kazenskem prostoru zapletla Patrika Raduho, ki je padel, a je bil ta morebitni prekršek vseeno manj prepričljiv za najstrožjo kazen kot tisti nad Balažicem v 14. minuti. V 61. minuti pa nov zadetek za Rogaško. Kot, ki ga je priboril Biruš, je z desne strani izvajal Neskič, neovirani Žerak pa je z roba kazenskega prostora poslal žogo pod prečnik - 1 : 2.

da813f4f3a6aaa927e82bbaad784a799
Na drugi strani stadiona na soncu ni bilo tako prijetno.

V 67. minuti je sledila precej nerazumljiva poteza domačega stratega Zlatka Gaborja, ki je kot prvega iz igre potegnil Ciglariča, saj je ta bil najaktivnejši in najnevarnejši mož Beltinec ter praktično sploh edini, ki je streljal na vrata gostov. Ciglaričevo zmajevanje z glavo ob odhodu z igrišča je dokaj natančno pokazalo, kaj si misli o tej odločitvi. Tako so si Beltinčani do konca tekme pripravili le tri priložnosti. V 75. minuti je po dvojni podaji z Janom Kristlom z leve strani od blizu streljal Rok Ropoša, a je Lojen odbil žogo v kot. V 81. minuti je po predložku Balažica z desne strani lastnega vratarja skoraj premagal Aleksander Močić, odbitek pa je Jernej Trstenjak poslal prek vrat. V 85. minuti je spet po podaji Balažica iz obrata odlično streljal Mitja Mauko, Lojen pa je z lepo parado žogo spet odbil v kot.

1314c8603120d252f03ded141e3e194e
Tudi branilci Rogaške so dobro opravili svoje delo.

Gostom se je proti koncu tekme odpiralo veliko prostora, zato so večkrat prodrli v kazenski prostor, vendar tam razen Biruša niso prišli do pravega strela. Pravi cilj pa jim je bil le zadrževanje žoge, da bi pridobili čim več časa, kar so tudi brez težav ob premalo hitrih in natančnih Beltinčanih uresničili do zadnjega sodnikovega žvižga. Zmaga Rogaške v Beltincih je lahko tudi veliko opozorilo za ekipo Mure, ki bo v četrtek gostovala v Rogaški Slatini v 1. krogu Pokala Slovenije, predvsem zna biti nevarna ofenzivna trojica Neskič - Firer - Biruš.

0843a15e72b6525b2303e12d5c262226
Vidim te.

Beltinci, pri katerih je tokrat manjkal kaznovani Mitja Kosi, bodo v naslednjem krogu gostovali pri Dobu, zato v klubu že zbirajo prijave za avtobusni prevoz. Cena je 10 evrov. V naslednji domači tekmi, 26. avgusta, pa se bodo Beltinci v derbiju pomerili z lendavsko Nafto.