Omenjeni projekt je čezmejno sodelovanje Slovenije in Madžarske v obdobju med leti 2014 in 2020. V Moravskih Toplicah so pri pripravi projekta iskali nekaj, kar bi bilo v okolju dobrodošlo in česar še nimajo. Tako so se odločili, da bodo izbrali tematiko za otroke. "Moravske Toplice kot okolica nimata posebnih vsebin za otroke in smo se odločili, da postavimo mrežo pravljičnih parkov. Vzpostavljeni so štirje, dva pri nas in dva na Madžarskem," je pojasnila Matejka Pajalič, projektna vodja pri TIC Moravske Toplice. Drugi pravljični park pri nas se nahaja pri Bukovniškem jezeru.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuStorilci vlomili v poslovni prostor, policisti odkrili ukradeno vozilo
Pomurski policisti so v preteklem dnevu obravnavali šest prometnih nesreč z materialno škodo, sedem kaznivih dejanj, tri kršitve javnega reda in miru, tri povoženja divjadi, delovno nezgodo ter dve poškodbi vozil na parkiriščih.
V Moravskih Toplicah so se odločili narediti lastno pravljico. Napisal jo je lokalni avtor Roman Buzeti, nosi pa naslov Goldina pride domov. "Pravljica je izdana tudi v knjižni obliki, osrednja oseba pa je buča, ki je v našem okolju zelo znana, turistom pa mogoče ne toliko," dodaja Pajaličeva. Ilustracije za knjigo je prispevala Anita Pertoci. Sicer pa se v pravljičnem parku nahajajo tri lesene skulpture, ki jih je izdelal zunanji sodelavec Aleš Pučnik. Gre za Goldino, Beti in Termalion. V parku je tudi interaktivna tabla, na kateri lahko otroci spremljajo pravljico v štirih različnih jezikih, imajo pa tudi različne igre, od spomina, puzzlov do zlaganja kock.
Vrednost parka je slabih 20 tisoč evrov. Otvoritve so se udeležili tudi projektni partnerji in župan Alojz Glavač. Ta je ob tej priložnosti dejal, da je ta zgodba povezana tako z življenjem domačinov kot turistov, vpetih v naravno okolje. "Naša vizija razvoja turizma je takšna, da si ne želimo nekega množičnega turizma, temveč turizma, kjer si lahko vsak, ki pride, oddahne, da pride v naravo. Tak turizem je za vse generacije," je povedal.