Mladi gasilci so se borili za uvrstitev na državni kviz

Jože Žerdin
15. regijski kviz gasilske mladine.
Aktualno

Mladinska gasilska komisija za Pomurje, Prostovoljno gasilsko društvo Beltinci in Gasilska zveza Beltinci so na tamkajšnji osnovni šoli pripravili 15. regijski kviz za mlade gasilce.

Na kvizu so sodelovali pionirji, mladinci in pripravniki. Tekmovalne ekipe, skupno jih je bilo 152, so sestavljali po trije člani. Sicer pa so se na regijski gasilski kviz udeležile najboljše ekipe iz občinskih kvizov. Tekmovanje je potekalo v praktičnem in teoretičnem znanju. V prvem so morali gasilci pokazati štafetno vezanje vozlov in izvesti dve vaji raznoterosti. Pri teoretičnem testu pa so mladi reševali naloge s področja požarne preventive in prve pomoči.Naloge so bile prilagojene starosti in kategorijam gasilcev.

c8359c9807d35cbf2b9deccff6604f3e
Jože Žerdin

d384739efda2faaaa7911c7d7730dfd0
Jože Žerdin

Nad kvizom gasilske mladine je bdelo 25 sodnikov iz celotnega Pomurja, prisoten pa je bil tudi predsednik pomurske mladinske komisije za Pomurje Dominik Bunderla. Ob koncu tekmovanja so se vse ekipe zbrale v telovadnici šole, kjer so razglasili rezultate in najboljšim podelili pokale, priznanja in medalje. Mladim gasilcem se je za udeležbo in lepe uspehe zahvalil tudi podpredsednik Gasilske zveze Slovenije in predsednik regijskega gasilskega sveta za Pomurje Milan Antolin.

ddd32c8f9f513dfe23bc489846f609a3
Jože Žerdin

ee60d4ac77921e1fb5286fabad34c846
Jože Žerdin
Predsednik pomurske mladinske komisije za Pomurje Dominik Bunderla.

V kategoriji pionirjev je tekmovalo 63 ekip. Prvi so bili PGD Korovci tretja ekipa, drugo mesto je pripadlo prvi ekipi PGD Korovci, tretji pa so bili PGD Kobilje prva ekipa. Med 74 ekipami mladincev je slavila druga ekipa PGD Kobilje, drugi so bili člani PGD Iljaševci, tretji pa PGD Kapela. V kategoriji gasilci pripravniki je tekmovalo pet ekip. Prvo mesto je zasedla ekipa PGD Vučja vas, drugi so bili člani PGD Kapela, tretji pa PGD Bodonci. Prvi dve ekipi iz vsake kategorije sta se uvrstili na državni gasilski mladinski kviz, ki bo 30. marca v Krškem.