Mura na prijateljski tekmi Ljutomerčanom napolnila mrežo (0 : 9)

Maja Hajdinjak, 17. 7. 2018
Prijateljska tekma med ekipama Avto Rajh Ljutomer in NŠ Mura.
Aktualno

Nogometaši soboške Mure, ki jih konec tedna čaka tekma 1. kroga 1. SNL proti kranjskemu Triglavu, so danes igrali pripravljalno tekmo v Ljutomeru, kjer so se merili s tamkajšnjim tretjeligašem. Tekmo smo na Vestnik.si spremljali v živo.

c0508200e0ee4bff5a78bb4920b1ac00

V prvem polčasu so si nogometaši Mure priigrali številne priložnosti, v polno pa je zadel le Žiga Kous (19.), ki je domačega vratarja Uroša Mlinariča premagal s prostega strela z roba kazenskega prostora. Prvo priložnost za zadetek soboške ekipe je v 7. minuti zapravil Maroša, ki ni uspel žoge poslati v prazno mrežo. Mlinarič je v nadaljevanju dvoboja uspel zaustaviti strela Maruška (12.) in Šlaka (36.), Kous pa je pred zadnjim sodnikovim žvižgom v prvem polčasu z roba kazenskega prostora meril preko vrat.

Postavi ekip:
Avto Rajh Ljutomer: U. Mlinarič, Rakovec, Hriberšek, Bukovec, G. Semenič, P. Mlinarič, L. Nemec, T. Nemec, Kociper, Panič, Brumen. Trener: Boštjan Zemljič.

NŠ Mura: Nevistić, Kous, Kurbus, Peričić, Pucko, Lukač, Maruško, Šlak, Horvat, Šušnjara, Maroša. Trener: Ante Šimundža.

Soboški trener Ante Šimundža je drugi polčas pričel z naslednje enajsterico: Matošević, Karničnik, Bošković, Šturm, Kozar, Lorbek, Peričić, Rebernik, Kouter, Bobičanec, Sirk.
Najprej je v 59. minuti za Muro zadel Nik Lorbek. V 67. minuti je v igro vstopil novinec Kepir. Zadetki v drugem polčasu so nato kar deževali: v 68. minuti je zadel Rok Sirk za 0 : 3, v 73. minuti Nino Kouter za 0 : 4, Luka Bobičanec za 0 : 5 (75.), 0 : 6 Rok Sirk (78.), 0 : 7 Mihael Rebernik (80.), 0 : 8 Luka Bobičanec (83.) in na koncu še Nino Kouter (85.) za končnih 0 : 9.