Tomo Köleš, 24. 9. 2018
Boštjan Rous
Luka Ciglarič je povedel Beltince v vodstvo z 1 : 0.
Aktualno

V 8. krogu 2. SNL so Beltinčani kljub vodstvu v domačem športnem parku pred 500 gledalci doživeli poraz (1 : 2) in tekmo končali le z devetimi igralci.

Nogometni klub Jadran Dekani je s posebno fešto zaznamoval 80 let delovanja, največje darilo klubu pa so nogometaši dali v nedeljo, ko so slavili v Beltincih. Domačini so povedli ob zaključku prvega polčasa, gostje pa so do preobrata prišli v zadnjih desetih minutah in zmagali z 2 : 1.

584e8512c07b1651c9a08bfc3a05f098
Vratar Jadrana Zoki Cvetkovič v akciji.

Trener gostiteljev Zlatko Gabor je po visokem porazu v Radomljah (4 : 1) v obrambi Žigo Šumaka zamenjal z Ninom Bertalaničem, ki se je v ekipo vrnil po poškodbi, v napadalnih vrstah pa je namesto Roka Ropoše tekmo pričel Luka Ciglarič. Gostitelji so suvereno pričeli dvoboj, vendar je gostujoča obramba po predložku Jana Kristla v 2. minuti in strelu Ciglariča v 16. minuti odlično posredovala ter preprečila veselje v domačem taboru.

153c76609ba769736d2b8f4b6fab3877
Rošade trenerja Zlatka Gaborja niso pomagale.

V drugem delu prvega polčasa so bili konkretnejši Dekančani, domače moštvo pa se lahko zahvali vratarju Domnu Zveru, da je ostala mreža nedotaknjena. Ko so nekateri gledalci že odhajali proti točilnim pultom, kjer si krajšajo minute med obema polčasoma, so domači povedli. V zmedi v kazenskem prostoru se je odlično znašel Ciglarič, ki je s četrtim zadetkom v sezoni poskrbel za pomembno prednost pred nadaljevanjem tekme.

V drugem polčasu so gostje iskali priložnost za izenačenje in pritiskali na beltinska vrata, domačini pa so se osredotočali na hitre protinapade. Dekančani so, kljub temu, da so domačini pričakovali, da jim bo po sobotni fešti zmanjkovalo moči, postajali vse nevarnejši.

f6bff3924eff787f15bfc9e60fa31ef4
Beltinci - Jadran Dekani 1 : 2 (1 : 0).

Do izenačenja so prišli po nespretnem posredovanju Patrika Raduhe, ki je premagal svojega vratarja, do zmagovitega zadetka pa po uspešno realizirani enajstmetrovki Žana Nikolića. Pri prekršku za najstrožjo kazen si je domači branilec Borut Lukač prislužil rdeči karton.

7722740e04fa395c8bea26c531218072
Patrik Raduha je nesrečno izenačil z avtogolom, na koncu pa je bil še izključen.

Beltinčani so tekmo končali z devetimi igralci, saj je tik pred koncem dvoboja zaradi drugega rumenega kartona predčasno zelenico zapustil še Raduha.