Mestna občina Maribor vsako leto izbere določeno število prejemnikov, ki predhodno zaprosijo za cepič trte. Ljutomer z okolico ima bogato tradicijo vinogradništva in vinske kulture, iz te tradicije pa rastejo tudi bivši in sedanji dijaki ter zaposleni ljutomerske gimnazije.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuBine Pušenjak se je vrnil z zdravljenja v tujini, doma so jim pripravili sprejem
Bine Pušenjak je pri dveh letih in pol zbolel za tumorom osrednjega živčevja. Zadnjih šest tednov so z družino preživeli v Italiji na zdravljenju.
Sajenje potomke je potekalo na zelenici ob zgradbi šole, ob asistenci oskrbnika najstarejše trte Staneta Kocutarja pa sta jo posadila ravnatelj Zvonko Kustec in predsednica dijaške skupnosti Doroteja Bojnec. Za skrbnika trte je bil imenovan Franc Čuš.
Bogastvo vinogradniške tradicije se kaže tudi v bogati društveni tradiciji in dejstvu, da so GFML obiskovale kar štiri slovenske vinske kraljice in veliko število društvenih vinskih kraljic. Društvo Kelih, ki ga vodi Tjaša Kos, prav tako vinska kraljica Slovenije in bivša dijakinja ljutomerske gimnazije, je nosilec projekta Vinska kraljica Slovenije. Na prireditvi je bila poleg nje prisotna tudi bivša vinska kraljica Slovenije Tadeja Bratuša. Prisotne je nagovorila aktualna vinska kraljica Društva vinogradnikov in ljubiteljev vin Ljutomer ter prav tako bivša dijakinja Sandra Kaučič, ki je bila letos okronana za Martino XXI. Trti v bogato življenje so zapeli pevci združenih oktetov Arion in Ljutomerskega okteta, sajenju pa so poleg zaposlenih in dijakov prisostvovali tudi lastniki potomk najstarejše trte, ki rastejo v atriju Mestne hiše, na hipodromu, pred zidanico na Železnih dverih in pred Miklošičevo domačijo.