Če se ob čistilnih akcijah v naseljih pogosto pohvalijo, da je odpadkov iz leta v leto manj, pa jih še vedno pogosto zagledamo v naravnem okolju. Tudi tam, kamor radi zahajajo pohodniki, izletniki in turisti.
Na prizore na fotografiji, ki nam jih je poslal, je občan naletel v gozdnem kompleksu Hraščice, ki je ob izhodu z avtoceste pri Gančanih. Gre za parcelo, ki je na območju k. o. Gančani. Pri tem pa je dejstvo še, pravi, da se te smeti nahajajo na tretjem vodovarstvenem pasu vodnega zajetja, ki ga uporablja občina Beltinci, in so na območju, ki je le nekaj metrov oddaljen od drugega vodovarstvenega pasu tega zajetja. Ob takih prizorih se sprašuje, ali nam je res tako malo mar za to, kakšna voda nam priteče iz vodovodnih pip v domovih.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuDobro vino je še vedno cenjeno, ocenjujejo v Vinogradništvu Kolarič
Družina Kolarič je prve trte zasadila daljnega leta 1946. Na sedmih hektarjih vinogradov pridelujejo dvanajst sort, posebej ponosni so na svojo penino.
Zavest o pomenu urejenosti in čistosti vaških naselij, še posebej tistih, ki so bolj strnjena, se je očitno v zadnjih desetletjih precej povečala. Dejstvo pa je tudi, da bi tako onesnaženje okolja kakega občana lahko opazili drugi občani. Drugače pa je v naravnem okolju. Pa ne le pri nas. Znano je, da tudi v Triglavskem narodnem parku in ob drugih priljubljenih pohodnih poteh vsako leto ob čistilnih akcijah naberejo veliko smeti. Ljubiteljem izletov v naravo ni težko nositi poln nahrbtnik napitkov, ko se vračajo pa jim je težko domov odnesti prazne plastenke in jih kar odvržejo. Tudi v Pomurju je večkrat videti smeti na izhodišču priljubljenih pohodnih in izletniških poti, tam, kje parkirajo avtomobile. Še vedno pa se, kar je res nerazumljivo, kljub organiziranemu zbiranju odpadkov, najdejo taki, ki tudi večjo količino odpadkov pripeljejo in odvržejo v gozd ali v drugo naravno okolje.