Preberite še
Odpri v novem zavihkuPrvi sneg zapadel tudi po nižinah
Na cestah velja večja previdnost.
Prostore so posodobili in jih razširil ter dopolnili ponudbo z željo, da bi knjigarna postala eno od povezovalnih kulturno duhovnih središč.
»Knjigarno s papirnico razširjamo v prostor, kjer bo utripala kultura, saj želimo pripravljati različne, kulturne prireditve, literarne večere, debate in druge dogodke. Sem tako v knjigarno kot na trg želimo prinesti življenje, dialog in razmišljanja o tem, kdo smo in zakaj smo,« je na otvoritvi povedal Tone Rode, direktor Družine. Odprtje prenovljene knjigarne pa je tudi prispevek k stoti obletnici združitve prekmurskih Slovencev k matičnemu narodu.
Prostore nove knjigarne je blagoslovil murskosoboški škof Peter Štumpf ter spregovoril o pomenu te knjigarne, ki se je vsa leta delovanja razvijala in dopolnjevala svojo ponudbo: »V tej knjigarni ne boste našli kriminalk in akcijskih zgodb, prav tako ne romantike, našli boste besede Svetega pisma, besede iz vsakdanjega življenja in besede, ki jih uči cerkev, besede iz kulture in umetnosti, besede, ki ustvarjajo molitev in bogoslužje, ter besede, ki pomirjajo dušo.«
Štumpf je prepričan, da Kleklova knjigarna opravičuje svoje ime, ki ga je dobila po Jožefu Kleku starejšemu, duhovniku narodnemu buditelju, pisatelju, časnikarju, ki je štiri desetletja izdajal in urejal katoliško periodiko ter si na prelomu iz 19. v 20. stoletje prizadeval za ohranjanje slovenstva in katoliške vere v Prekmurju.