vestnik

(ODPRTO PISMO) Socialni demokrati ljutomersko županjo pozvali k opravljanju svoje funkcije

Vestnik, 17. 11. 2021
Vida Toš
Ljutomerski socialni demokrati so na županjo Olgo Karba naslovili kritično odprto pismo.
Aktualno

Ljutomerski Socialni demokrati v odprtem pismu pozivajo Olgo Karbo, da z lastnim zgledom pozove lokalno skupnost k upoštevanju ukrepov za zajezitev širjenja okužb s koronavirusom.

V uredništvo smo prejeli odprto pismo ljutomerskega predsedstva SD, v katerem socialni demokrati Olgi Karba očitajo neodzivnost in molk v času epidemija koronavirusa, neinformiranje svetnikov in preredko sklicevanje sej, pa še to na daljavo. V 21-članskem občinskem svetu Občine Ljutomer so sicer trije svetniki iz stranke SD, in sicer Dejan Karba, Ciril Magdič in Damjan Bogdan.

Odprto pismo objavljamo v celoti.

Zadeva: POZIV K OPRAVLJANJU FUNKCIJE ŽUPANA

Spoštovana županja! Vaša neodzivnost na epidemiološko situacijo, v kateri sta tako celotna država in regija, kot tudi naša občinska skupnost, je nepredstavljiva. Med tem, ko smo v Ljutomeru včeraj (15. november 2021) zabeležili dodatnih 25 okužb s koronavirusom, kar je lahko znak za novi alarm, od vodstva naše občine občanke in občani nismo prejeli prav nobenega poziva, navodila ali vsaj drobne prošnje, naj se v znamenju reševanja življenj vendarle držimo omejevalnih ukrepov in pogojev, ki jih razpisala država. Še več: v prav celotnem obdobju, ki ga od lanskega marca zaznamuje koronavirus, Ljutomerčanke in Ljutomerčani za razliko od ostalih občin, kjer nekateri župani in županje celo na dnevni ravni z občankami in občani izmenjujejo nasvete, poglede in predloge ukrepanja v življenjsko nevarni situaciji, za vas, spoštovana županja, slišimo le redko oz. po naključju. Sej občinskega sveta od proračunske seje praktično ni bilo, prav tako v času, ko po državi niso bile predpisane prepovedi druženja in je bilo s strani ministrstva za javno upravo jasno predlagano, naj se seje občinskih svetov zaradi zagotavljanja proaktivnosti spet sklicujejo v živo, sej niste sklicali v živo. Pomembne seje Občinskega sveta Občine Ljutomer (dve oz. zgolj tri) smo svetniki zato morali opraviti prek spleta in na hitro, za zadnjo, tretjo izredno sejo, ki smo jo opravili prejšnji teden, pa na mizo sploh nismo prejeli gradiva: v vabilu nam je županja sicer obljubila, da bomo gradivo prejeli naknadno ali na sami seji, vendar ga nismo. Na to, da svetniki Občinskega sveta Občine Ljutomer nismo informirani praktično o ničemer, kar občinsko vodstvo snuje za prihodnost naše skupnosti, smo (zaman) že opozarjali. To, da vodstvo občine Ljutomer ravna povsem mimo volje svetnikov, v mnogih primerih, je tudi znano. Prav tako smo javno spregovorili tudi že o tem, da na upoštevanje in razvoj novih, kreativnih zamisli v naši skupnosti v tem mandatu lahko pozabimo, saj aktualno vodstvo za le-te ne najde ne posluha ne sredstev. Tega, da vodstvo naše Občine nekritično in onkraj odgovornosti, ki pritiče resna vodstva skupnosti, ravna v primeru več kot leto dni trajajoče nevarne zdravstvene situacije, pa na glas še nismo povedali: k temu, da smo bili raje tiho, nas je napeljeval občutek, da ni dobro prilivati netiva na ogenj in k temu nas, nenazadnje, zavezuje korektna, profesionalna politična drža. A zadnja dogajanja, povezana s koronavirusom, ki smo jim priča, so sodu izbila dno: ravnanje vodstva Občine Ljutomer oz. ravnanje županje mag. Olge Karba v kriznem času je neodgovorno, povsem neprimerno in nesprejemljivo. Vodstvo naše Občine stopica na mestu in nemo, neodgovorno čaka na to, kaj se bo zgodilo. Ste, spoštovana županja, v tem nevarnem času izdala kak ukrep oz. poziv? Ste občanom in občankam, ki se zaradi zdravstvenih težav ne morejo cepiti, omogočili prevoze na testiranja? Ste tistim, ki se tudi testirati ne morejo, ker so nepokretni ali nimajo možnosti prevoza, omogočili, da jim kdo pomaga pri zagotavljanju najosnovnejših živil? Ste s kakšno pozitivno in vzpodbudno mislijo stopili do šoloobveznih otrok, sploh tistih v prvi triadi, ki se morajo odslej trikrat tedensko testirati zaradi obče družbenega truda za zmanjšanje okuženosti? Od županje mag. Olge Karba ljutomerski socialni demokrati zato pričakujemo, da se javno oglasi in občanke in občane naše skupnosti javno pozove k varovanju življenj, k spoštovanju ukrepov za zajezitev širjenja okužb s koronavirusom. Županja naj z lastnim zgledom pokaže, kako gre ravnati v tem času, javnosti pa naj vendarle že razgrne tudi njen predlog obvladovanja situacije. Pri tem vas, spoštovana županja mag. Olga Karba prosimo, naj bo vaš predlog dobronameren in kot takšen v nasprotju s predlogi, ki ste jih v primeru koronavirusa podajali ob prvem valu širjenja okužb, lani. Takrat je vse, kar je prišlo od vas, pomenilo le destruktivno zoperstavljanje in negiranje odločitev, ki jih je sprejelo vodstvo v našem domu za ostarele. »V Prlekiji živimo pošteni in marljivi ljudje, ki z največjim veseljem delimo našo bogato naravno in kulturno dediščino z vsemi ljudmi dobrega srca. Srečni smo, ker številni posamezniki, društva in javni zavodi v občini nenehno ustvarjajo priložnosti za udejstvovanje, druženje in rojevanje novih kreativnih zamisli,« na spletni strani naše občine ob lastni predstavitvi piše županja mag. Olga Karba. Vaš zapis, spoštovana županja, ljutomerski Socialni demokrati pozdravljamo v celoti, a vas vendarle pozivamo, da si lastne besede preberete še enkrat. In nato še enkrat.

Vse dobro, ostanimo zdravi! Ljutomerski Socialni demokrati
občina-ljutomer olga-karba socialni-demokrati ljutomer
Kaj zdaj berejo drugi