Panvita Pomgrad izgubila prvo polfinalno tekmo

Tomo Köleš, 11. 4. 2018
Aktualno

Dva niza, ki so ju izgubili na razliko (24 : 26) sta odbojkarje Panvite Pomgrada stala boljšega dosežka v prvi polfinalni tekmi končnice proti favoriziranemu ACH Volleyu, ki je slavil z 0 : 3.

Tako blizu, a vseeno tako daleč.Na prvi polfinalni tekmi so odbojkarji Panvite Pomgrad morali priznati premoč ljubljanskemu ACH-ju, ki je v Murski Soboti slavil s 3 : 0 (24, 20, 24). Polfinale, ki se igra na dve dobljeni tekmi, se sedaj seli v Ljubljano.

Ljubljančani, aktualni državni prvaki, so v Mursko Soboto prišli kot nesporni favoriti, a so do zmage prišli precej težje, kot so verjetno pričakovali.
V prvem nizu je pri izidu 23 : 23 servis Flisarja le za malenkost končal v avtu, gostje pa so izkoristili drugo zaključno žogo za 26 : 24.Drugi niz je ponudil precej manj atraktivno igro za kakih 300 gledalcev v Murski Soboti. Suvereno so ga dobili ljubljanski odbojkarji s 25 : 20.Tretji niz so Sobočani morali dobiti, če so še želeli upati na zmago pred domačimi gledalci. Pred koncem so vodili že z 22 : 19, a so gostje po dveh zaporednih blokih izenačili na 22 : 22. Vendar se tudi Panvita Pomgrad ni predala. Izjemno dolgo točko so Sobočani uspeli odločiti v svojo korist, a to je bilo zadnje vodstvo domačinov. Ljubljančani so uspeli vnovčiti svoje izkušnje in tudi kvaliteto ter se z zmago vrnili v prestolnico.

25c638214b0aa5f1dc665536d4fcaa81
ACH Volley je v Murski Soboti naredil velik korak na poti proti finalu.

Druga polfinalna tekma bo na sporedu v soboto v dvorani Tivoli, morebitna tretja pa že v nedeljo, znova v Ljubljani.
Točke za Panvito Pomgrad so dosegli:Bogožalec 18, Rojnik 13, Flisar 8, Grut 5, Javornik 4, Kasnik 1, Felkar 1.
Točke za Ach Volley Ljubljana so dosegli:Đirlič 16, Babkov 13, Pleško 11, Pavlovič 6, Purič 5,Pokeršnik 5, Brulec 4.