Radgonski kulturni dom je pred kratkim gostil Trio Essere, ki so ga marca 2018 na graški univerzi za glasbo ustanovile mlade glasbenice, ki delujejo tudi individualno kot solistke, komorne ter orkestrske glasbenice. Zala Tirš, ki igra flavto, je iz Gornje Radgone, poleg nje pa skupino sestavljata še Mariborčanka Anja Bajc, ki igra klarinet, in Sandra Čepin iz Podčetrtka, ki igra klavir. Med skupnimi vajami so spoznale svoje različne vloge v tem sestavu in tako Zala velja za najbolj čustveno, Anja za najnežnejšo, Sandra pa za najbolj temperamentno. Ravno zaradi te značajske različnosti so se poimenovale Trio Essere, kar v italijanščini pomeni biti, obstajati. Za njimi je veliko nastopov, predvsem v Gradcu.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuStorilci vlomili v poslovni prostor, policisti odkrili ukradeno vozilo
Pomurski policisti so v preteklem dnevu obravnavali šest prometnih nesreč z materialno škodo, sedem kaznivih dejanj, tri kršitve javnega reda in miru, tri povoženja divjadi, delovno nezgodo ter dve poškodbi vozil na parkiriščih.
»Kot trio, ki skupaj ustvarja od marca 2018, smo se na slovenskem območju do sedaj predstavile na Kozjanskem in sedaj še v Gornji Radgoni,« nam je zaupala Gornjeradgončanka. »Tako kot druge, ki odhajajo v tujino in si tam velikokrat tudi ustvarijo življenje, tudi nas pogosto spremljata hrepenenje po domovini in tiha želja, da bi svoje ustvarjanje lahko predstavljale v Sloveniji. Tu smo se namreč srečale z glasbo, se povezale in se navezale,« so povedale, še preden so stopile na oder. Za koncert v radgonskem kulturnem hramu so se odločile, ker se je Zala kot majhna deklica prav tukaj navdušila za flavto, in sicer ob poslušanju svoje vzornice Nike Škof.
Ker zasedba tria ni ravno vsakdanja in za tak sestav ne obstaja veliko originalnega glasbenega gradiva, so ubrale svojo pot in pišejo lastne aranžmaje. Njihov mentor je svetovno znani in priznani pianist ter skladatelj Andreas Woyke.