V prostorih murskosoboške obrtno podjetniške zbornice je potekala tiskovna konferenca, na kateri je Vlado Mandič, predsednik območne stanovske organizacije obrtnikov, v imenu članov čestital Štefanu Pavlinjeku, direktorju družbe Roto Group, za priznanje Srebrni ceh. Tega je podjetju podelila v sklopu 51. sejma MOS Obrtna zbornica Slovenije, in sicer za polietilenski čoln Ibiza 450 S. Prav tako je čestital Brigiti Čufar in sadjarskemu podjetju ter kmetije Martin Ficko, s. p., iz Rogašovec, ki je na sejmu AGRA prejelo Zlato medaljo za naravni sok iz kutin.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuLelosi obuja duh Mure: V soboškem proizvodnem obratu se obeta več kot 100 novih zaposlitev
Hitro rastoče kamniško podjetje del proizvodnje iz Kitajske seli v kompleks nekdanjega tekstilnega giganta v Murski Soboti.
Mandič je predstavil tudi dogodke, ki jih pripravljajo ob praznovanju 50. obletnice delovanja Območne obrtno-podjetniške zbornice Murska Sobota. Osrednja slovesnost bo prihodnji petek v Gledališču Park Murska Sobota, kjer bo slavnostni govornik Marjan Šarec, predsednik vlade. Pripravljajo tudi razstavo fotografij, zanimivih dokumentov in orodij, ki govorijo o zgodovinskem razvoju obrti, in ki jo bodo odprli prav tako prihodnji petek v Pokrajinski in študijski knjižnici Murska Sobota,na ogled pa bo do 3.oktobra.
Fickovi imajo sadjarsko kmetijo že 14 let in ves ta čas so tudi člani stanovskega združenja, saj je zbornično delovanje pomembno in jih podpira pri poslovanju. Pred nekaj leti jim je uspelo na kmetiji na področju kulinarike z inovativnimi izdelki prestopiti mejo običajnega, dejavnost pa so zdaj tudi razširili z opravljanjem storitev predelave sadja in poljščin še za druge. Sami izdelujejo 20 vrst marmelad, različne sokove, likerje in žganja. "Za nas je pomembno, da iz tega, kar zraste na našem, zahodnem delu Goričkega, ki je pogosto zapostavljeno, izvlečemo največ," je povedala Brigita Čufar.
Družbo Roto Group sestavlja šest podjetij, ki poslujejo tudi v tujini, z več kot 450 zaposlenimi, trg za izdelke pa imajo na vseh celinah sveta. Rast podjetja temelji na razvoju novih izdelkov, saj vsak teden ponudijo kupcem po dva nova izdelka. Eden zadnjih, ki je deležen velike pozornosti na področju navtike, je polietilenski trislojni čoln, ki mu poznavalci priznavajo kakovost pri izdelavi in presežnost pri lastnostih. "Ponosen sem, da s teh prekmurskih ravnic pride izdelek globalnega pomena in v katerega je vloženo največ slovenskega, prekmurskega znanja," je povedal Štefan Pavlinjek. Poudaril je, da so mladi kolektiv in da je pomembno, da mladi svojo energijo in znanje vlagajo doma in ne odhajajo v Avstrijo. "Z mlado generacijo smo zelo zadovoljni in jih tudi spodbujamo, štipendiramo in dodatno izobražujemo, ker nam je želja, da smo Prekmurci uspešni in da ne prodajamo samo delo pridnih rok, ampak da prodajamo tudi znanje," je še dejal Pavlinjek. Napovedal je še, da bodo na trgu zelo kmalu predstavili tudi nov, električni čoln.
Čoln, za katerega je družba prejela Srebrni ceh, ter pot njegovega ustvarjanja, je predstavila avtorica ideje Suzana Flisar. Poudarila je, da so ideje zelo pomembne, vendar ostanejo zgolj to, če potem inovativnega izdelka ni mogoče prodati. Njihov čoln pa se že tudi dobro prodaja.