Ob svetovnem dnevu preprečevanja samomora je enota Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) v Murski Soboti danes začela dobrodelno kolesarsko akcijo Kilometri za življenje. Z njo ozaveščajo javnost o pomenu duševnega zdravja in preprečevanju samomorov v Pomurju, so sporočili z inštituta za javno zdravje.
Ljudje se akciji lahko pridružijo tako, da kolesarijo v naravi ali pa na sobnem kolesu, prevožene kilometre pa sporočijo na elektronski naslov akcije ali jih objavijo na Facebook strani z naslovom akcije.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuDobro vino je še vedno cenjeno, ocenjujejo v Vinogradništvu Kolarič
Družina Kolarič je prve trte zasadila daljnega leta 1946. Na sedmih hektarjih vinogradov pridelujejo dvanajst sort, posebej ponosni so na svojo penino.
"S tem projektom želimo spodbuditi prebivalce k večji telesni dejavnosti in povezovanju, kar vpliva na duševno in telesno zdravje," so zapisali na soboški enoti NIJZ. Akcija bo potekala do 10. oktobra 2024, ko obeležujemo svetovni dan duševnega zdravja.
Organizatorji dogodka, poleg NIJZ še Mestna občina Murska Sobota, soboški Zavod za kulturo, turizem in šport ter drugi lokalni in regionalni partnerji, poudarjajo pomembnost varnosti, zato vse udeležence akcije prosijo, da pri kolesarjenju uporabljajo čelado ter upoštevajo varnostne ukrepe.
Župan Murske Sobote Damjan Anželj je ob začetku akcije povedal, da je projekt priložnost za izboljšanje zdravja, kakovosti življenja občanov in povečanja ozaveščenosti o duševnem zdravju v pomurski regiji.
Najboljše fotografije udeležencev kolesarjenja bodo nagradili s praktičnimi nagradami. Med akcijo bodo potekali tudi številni manjših kolesarski dogodki, so še zapisali na inštitutu.
Akcija Kilometri za življenje je del mednarodne akcije Prekolesarimo svet, v okviru katere so udeleženci lani prevozili skoraj 95.000 kilometrov.