RK Pomurje: Iz najstrožje kazni do prve točke v 1. B ligi

Tomo Köleš, 16. 9. 2018
Boštjan Žižek Cvetko je zadel iz najstrožje kazni ob izteku igralnega časa in Pomurju priskrbel remi.
Aktualno

Prva točka v 1.B ligi je tu. Rokometaši Pomurja so v 1. krogu odigrali doma s Črnomljem neodločeno 28 : 28 (16 : 13), a potem ko so vodili tri četrine tekme, so morali na koncu za remi še trepetati.

Tako kot večina tekem Pomurja v drugi ligi, se je tudi prva v 1. B ligi zaključila z infarktno končnico. A tri četrtine srečanja ni bilo videti tako. Domači so z dobro igro v obrambi in raznolikimi akcijami v napadu držali vodstvo dveh do treh golov vse tja do sredine drugega polčasa, ko so imeli celo prednost štirih zadetkov (22 : 18).

dc83ddeb781783a228be357caf98c1c1
Gregor Gregorec je dosegel 7 zadetkov.

Toda potem so sledili eden za drugim neuspešni zaključki v napadu, gostje, ki so pa začeli čvrsteje igrati v obrambi, so najprej izenačili na 22 : 22, kasneje pa še povedli s 25 : 23. Pomurje je do konca tekme lovilo zaostanek, čeprav se je že zdelo, da je pri izidu 25 : 27 zapravilo priložnost. A vendarle so domači igralci ujeli priključek, sledila pa je dramatična zadnja minuta. Črnomelj je spet prišel do prednosti enega zadetka (27 : 28), Pomurju pa je ostalo še 16 sekund za napad.

e193ca7a89a6299d8212f756a884f45c
Gregor Gregorec je na koncu priboril rešilno najstrožjo kazen.

V njem je Gregor Gregorec pri prebijanju skozi obrambne vrste izsilil prekršek za najstrožjo kazen, na linijo sedmih metrov pa se je ob izteku igralnega časa postavil Boštjan Žižek Cvetko.

Gostujočega vratarja je presenetil s takojšnjim strelom, s katerim je žogo zabil v zgornji desni kot tik ob vratnici. Pomurje je tako prišlo do zasluženega remija, čeprav je večji del tekme kazalo še na precej več.

1eb2fc162367d79abb507f6db44fee8c
Pomurje - Črnomelj 28 : 28.

Moštvo iz Murske Sobote se je predstavilo v precej spremenjeni postavi, saj so zaigrale že okrepitve iz Velike Nedelje, v ekipi pa so bili tudi nekateri povratniki, čeprav je zaradi bolezni na tribunah obsedel še Marko Jankovič.

793d4271bee340cca22465ca889c651a
Rok Koderman (št. 5) je še ena okrepitev Pomurja iz Velike Nedelje.

Strelci za Pomurje so bili: Gregorec 7, Žižek Cvetko 7, Koderman 5, Bombek 4, Štumpf 3 in Topolovec 2.

02d6a328201225fef08f981aad14d1a6
Tudi Matic Topolovec je prišel k Pomurju iz Velike Nedelje.

Najboljša strelca pri Črnomlju sta bila Stariha s 7 in Pezdirc s 6 zadetki. V naslednjem krogu bo Pomurje gostovalo pri Škofljici.