Udeležencem je o premagovanju stresa pri večjih požarih, tragičnih prometnih nesrečah in drugih dogodkih, pri katerih posredujejo gasilci, med drugim predaval poklicni gasilec Tomas Felkar, sicer rojak iz Rogašovec.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuLekarni v Murski Soboti pretvorjeni v gradbišče: Kdaj bo dokončana dvomilijonska prenova?
Za investicijska in vzdrževalna dela Pomurske lekarne letos namenjajo več kot 3,9 milijona evrov.
Slušatelji so prisluhnili tudi še enemu pomurskemu rojaku, Jožetu Balažicu, predstojniku Inštituta za sodno medicino, ki je predstavil več primerov nesreč s psihološkega vidika.
O stresu med gašenjem ogromnega požara, ki je v Ljutomeru izbruhnil 8. junija v skladišču podjetja Eko Plastkom in uničil skladišče, v katerem so bili odpadne sveče, plastika in parafin, pa je spregovoril Dušan Hunjadi, poveljnik PGD Ljutomer.
Felkar je med drugim poudaril, da bi tudi gasilci redno potrebovali pomoč kliničnih psihologov po zahtevnejših intervencij, a so s prizadevanji pri državi na to temo, naleteli na gluha ušesa.
Balažic je izpostavil, da se gasilci med reševanji ne smejo identificirati z žrtvami, Hunjadi pa pridal, da je k lažji junijski intervenciji, po doslej največjem požaru na severovzhodu države, veliko pripomoglo, da so gasilci že med samim delom imeli na voljo dovolj napitkov in energijskih ploščic, po končani izmeni pa topel obrok.