"Naša skupna točka je bilo poudarjanje, da je mogoča drugačna globalizacija. To je bila ena zadnjih možnosti, ko so ljudje vsaj v Evropi skušali dopovedati, da bi moral biti mogoč tudi neki drug svet, kajti ta svet, kot ga ustvarjajo sedaj, vodi v tako hudo neenakost, da bo to povzročilo ekstremizme."
Preberite še
Odpri v novem zavihku(Propad Pindže) Franc Šlihthuber trdi, da ni bil poslovodja, sojenje pred epilogom
Sojenje Francu Šlihthubru in Štefanu Kuharju, nekdanjemu direktorju komunalnega in gostinskega podjetja, pred epilogom.
Odpravili smo suženjstvo in postali služabniki?
Po vsem svetu imamo trenutno tako neenakost, kot je v naši človeški zgodovini civilizacije še ni bilo. Človeštvo je prej imelo suženjstvo, a kljub temu ni bilo take neenakosti, kot je sedaj. Skratka prihajamo do tega, da je to zelo rodovitno polje za desne in leve ekstremizme. Vidimo, da je desni ekstremizem v porastu po vsej Evropi. Ker je ljudi pač najlažje zastrupljati z idejami, da jih ne ogrožajo kapitalistični sistem, delodajalci in lastna vlada, ampak da jih ogrožajo drugi. Bodisi begunci, bodisi muslimani, prej so bili Romi, pred njimi je bil nekdo drug in pred njim so bili seveda Judje. Vedno se iščejo najbolj ranljive skupine, da se lahko širi neko sovraštvo. In odgovor na ta desni ekstremizem bo levi ekstremizem.«
Valenčiča so sicer nekatere politične stranke v Sloveniji že označile za ekstremista. Sam jim odgovarja: "Ekstremist? Da, če to pomeni, da sem realist, ki se zaveda svinčene teže časov, ki prihajajo. In ti časi bodo gotovo prišli."
Več v Vestniku 26. aprila.