V Beltincih je danes potekalo srečanje katoličanov, ki bo ostalo zapisano v zgodovino po tem, da so se tradicionalnemu srečevanju vernikov iz Slovenije in Hrvaške zdaj pridružili še verniki iz sosednje Madžarske. Dogodek, ki se je odvijal pod geslom Skupaj na poti vere in miru, je bil izjemen tudi po številni udeležbi visokih cerkvenih dostojanstvenikov, nadškofov in škofov iz treh držav. S svojim obiskom so ga počastili tudi apostolski nuncij v Sloveniji Jean-Marie Speich, škof Evangeličanske cerkve augsburške veroizpovedi Leon Novak in superintendent Binkoštne cerkve Daniel Grabar, prišel pa je tudi škof iz mesta Eisenstadt Egidij Živkovič.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(Prosta delovna mesta) To so najbolj iskani poklici v tem tednu
Na Zavodu Republike Slovenije za zaposlovanje, OS Murska Sobota, je trenutno razpisanih več kot 130 prostih delovnih mest.
Srečanje se je začelo zjutraj z molitvenim programom, temu pa je sledila sveta maša. Zbrane je pozdravil škof Andrej Saje, predsednik Slovenske škofovske konference (SŠK), ki je pokrovitelj tega dogodka. "Katoličani živimo kot skupnost, ki nima meja. Različne oblike občestev, kot so župnijska, dekanijska, škofijska in narodna se med seboj povezujejo v eno veliko družino Cerkve," je dejal.
Pridigal je Bože Radoša, varaždinski škof, ki je dejal, da je s poslušanjem in ohranjanjem božje besede ponujena bližina, ki ni naravna, ampak nadnaravna. Ta ruši meje delitve narodov. "Izhajamo iz treh narodov, a imamo isto mleko, ki nas hrani in oblikuje - Kristusov evangelij," je podčrtal Radoša.
Madžarski škof in predsednik Madžarske škofovske konference András Veresgyőrski pa je izpostavil, da je Kristusova ljubezen odprta in sprejemljiva do nekristjanov. "Zato je nerazumljiva tista nestrpnost in celo agresivnost do kristjanov, o manifestacijah katerih velikokrat slišimo v novicah, včasih pa jo tudi sami kdaj mogoče doživljamo. V naših državah se ta sovražnost morda kaže samo na verbalni ravni, vendar pa je v nekaterih ne tako oddaljenih državah to krvava resničnost, morda celo vsakodnevna."
Soboški škof in podpredsednik SŠK Peter Štumpf se je zahvalil vsem, ki so prišli v Beltince ter ob koncu zaželel, da naj "...sonce prijateljstva vedno sveti na naši skupni poti vere in miru."
Po maši je sledil kulturni program z nastopom folklornih skupin ter pogostitev, popoldan pa so romarji lahko obiskali cerkve v Odrancih, Murski Soboti, Križevcih pri Ljutomeru, Radencih in na Tišini ter si ogledali znamenitosti krajev.