Na ministrstvu so spomnili, da lahko policija že sedaj v skladu z 12. členom zakona o nalogah in pooblastilih policije nudi vso pomoč zdravstvenemu inšpektoratu, ko opravlja nadzor nad izvajanjem karantene.
Predlagana določba pa pomeni, da bi policist v primeru postopka lahko tudi preveril, ali je bila osebi izdana odločba o karanteni, so za STA pojasnili na ministrstvu za notranje zadeve.
Predlog zakona spreminja tudi način vročanja odločb o odrejeni karanteni. Ne glede na splošni upravni postopek bi se odločba lahko vročila osebno ali na elektronski naslov. "Vročitev bi veljala za opravljeno, ko je oseba prejela odločbo osebno ali na elektronski naslov," je razbrati iz predloga.
Preberite še
Odpri v novem zavihku
(FOTO) Pihalni orkester Gornja Radgona s koncertom obeležil 100 let delovanja
V večnamenski športni dvorani v Gornji Radgoni so s koncertom počastili 100. obletnico delovanja Pihalnega orkestra Gornja Radgona. Pred številnimi obiskovalci so nastopili Pihalni orkester Gornja Radgona, Godba na pihala Sv. Jurij ob Ščavnici, Pihalni orkester Apače, Godba veteranov Štajerske Ervina Hartmana ter gostje iz Avstrije, Stadtkapelle Bad Radkersburg. Ob tej priložnosti je Simona Pirc Katalinič, vodja območne izpostave JSKD, podelila bronaste, srebrne, zlate značke, častne značke ter orkestru (predsednik je Bogdan Hafner) jubilejno značko Vinka Štrucla, ki je med Slovenci poznan kot kralj godbenih koračnic. Gornjeradgonska županja Urška Mauko Tuš je godbenikom ob visoki obletnici iskreno čestitala ter zaželela globok poklon vsakomur in vsem, ki so z dobro voljo celo stoletje sooblikovali bogato in občudovanja vredno pot pihalnega orkestra Gornja Radgona. Koncert, ki ga je povezoval Bojan Rajk, so sklenili s skupno skladbo vseh orkestrov, Avsenikovimi Slovenskimi pozdravi pod taktirko dirigenta Urbana Kurbosa. Foto Dani Mauko
Pristojni iščejo tudi možnost direktnega vročanja odločb na meji, je v izjavi za medije dejal minister za zdravje Tomaž Gantar po današnjem delovnem sestanku za pripravo ukrepov za zajezitev uvoza in širjenja okužb z novim koronavirusom.
To bi omogočilo tudi boljši nadzor nad upoštevanjem tega ukrepa, saj lahko zdravstveni inšpektorat ukrepa šele, ko je odločba vročena. Po upravnem postopku lahko posameznik odločbo o odrejeni karanteni dvigne ob koncu karantene ali pa sploh ne, v tem primeru pa zdravstveni inšpektorat ne more reagirati in je popolnoma nemočen, je minister pojasnjeval v minulih dneh.
Vladni govorec Jelko Kacin se je v začetku tedna ob naraščanju števila okužb, ki so posledica vnosa virusa iz tujine, namreč obregnil v neučinkovitost ministrstva pri nadzoru karantenskih odločb. Inšpektorat, ki v nadzoru prijav suma kršitve karantene do zdaj ni ugotovil nepravilnosti, podrobnosti o številu nadzorov ni pojasnjeval, po Kacinovih navedbah pa naj bi opravil samo 14 nadzorov.
Predlog zakona bo odbor DZ za delo, družino, socialne zadeve in invalide obravnaval v ponedeljek.