Veržej: Poraz z Ilirijo kot napoved slovesa?

Tomo Köleš, 26. 4. 2018
Veržej - Ilirija 1911 1 : 2.
Aktualno

Nogometaši Veržeja so si s še enim domačim porazom, tokrat proti Iliriji z 1 : 2, skoraj popolnoma zaprli možnosti za obstanek v drugi ligi, čeprav so v tekmi prvi povedli.

25. krog 2. SNL:

Veržej - Ilirija 1911 1 : 2 (1 : 1)

Stadion Čistina v Veržeju, 50 gledalcev, sodnik: Armando Šorli (Maribor).

Strelci: 1 : 0 Ahmetović (25), 1 : 1 Rujović (27), 1 : 2 Tiganj (85).

Rumeni kartoni: Maučec, Šošterič, Lah; Hrovat, Tiganj, Vidmar.

Maloštevilni gledalci so začutili žarek upanja, ko je v 25. minuti mrežo Ilirije zadel Adnan Ahmetović, sicer posojeni igralec Maribora - 1 : 0.

eba841eb0d77307922a5f5ce979abade
Po 25. minuti je bilo za kratek čas še vse lepo - Veržej je vodil z 1 : 0.

A vodstvo Veržeja je trajalo le dve minuti. Slabo zbranost obrambe je v 27. minuti izkoristil Enes Rujović - 1 : 1. Nato je dolgo trajal boj domačih nogometašev za "življenjsko pomembno" točko, ki pa so jo nesrečno izgubili pet pet minut pred koncem rednega dela, ko je tri točke Iliriji z zadetkom prinesel rezervist Erwin Tiganj, sicer sin nekdanjega slovenskega reprezentanta Senada Tignja - 1 : 2.

5445a7baf3b5653bde799623fccba3a2
V drugem delu so se Veržejci krčevito borili za ohranitev točke - a zaman.

Veržej tako s 13 točkami ostaja čvrsto zakovan na dnu lestvice. V naslednjem krogu ga čaka izjemno pomembno gostovanje pri Rogaški, ki je s 23 točkami na 13. mestu in skuša ubežati predzadnjemu mestu, na katerem je sedaj Fužinar z 19 točkami.

Veržej: Irgolič, Ftičar (Hanžel, 84), Kolar Robnik, Maučec (Vok, 50), Fanedl (Horvat, 58), Volmajer, Čuk kap., Lah, Šošterič, Ahmetović, Grmek. Trener: Boris Radoš.