Pomurska glasbena založba God Bless This Mess Records je letos izdala tri albume. Najnovejši je Anguilla Guerilla, ki ga je posnel ljubljanski progresivni stoner trio Jegulja.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(S TRIBUNE) Strategije ali zakaj niso »strateški investitorji« Polaničevi in Karolyjevi
Da se igraš lastnika nogometnega kluba, pač moraš biti malo trčen.
Gre zanenavadno skupino z dvema kitaristoma in bobnarjem, ki svojo instrumentalno in težko glasbo mešajo z vplivi psihedelije, progresivnega in stoner rocka, punka in metala. »Med minimalizmom in virtuoznostjo, surovo preprostostjo in dovršenimi aranžmaji je Jegulja glasbeno in značajsko preveč izmuzljiva, da bi zapadla v kič,« so ob izidu albuma zapisali pri založbi.
Bend Jegulja sestavljajo Rok »Boogie« Henigman (bobni), Jan Kozel (kitara) in Jure Gašper (kitara). Anguilla Guerilla je njihova tretja plošča, prvič pa so svoj album izdali pri založbi God Bless This Mess Records, čeprav je ta precej oddaljena od centra dežele. A pri snemanju so svoj zelo pomemben delež prispevali tudi Damjan Dobrina, ki je vse skupaj posnel in poskrbel za miks v studiu Baltazar v Bistrici ob Sotli, Valentino Božiček, ki je bil njegov asistent, in pa Sara Koncilja oziroma Yaga Sara, ki je naredila logotip benda in odličen dizajn albuma.
Ta je v celoti dostopen na bandcamp strani skupine in spletnem portalu YouTube, na koncertih pa ga lahko dobite tudi v fizični obliki, na vinilki in zgoščenki. Po izidu je bil deležen velikih pohval ne samo v Sloveniji, ampak tudi v širši mednarodni glasbeni skupnosti. Trio Jegulja je pred kratkim odigral svoj prvi promocijski koncert ravno na grajskem dvorišču pri murskosoboškem klubu Mikk, ki je ta večer gostil tudi koprske prvake stoner doom metala Omega Sun.
V prvi polovici leta je založba God Bless This Mess Records izdala še drugi album ljutomerskega psychobilly kvarteta Cyphre Louis z naslovom Žveplene melodije in prvi dolgometražni album Prihajamo v miru legendarnega ormoškega hardcore tria Wasserdicht.
Za vse ljubitelje alternativne glasbe pa so v Mikku eno od minulih sobot pripravili dvojni koncertni program. Nastopili sta avstrijska skupina Speck in hrvaška zasedba Zagušljivi dom. Glasbo tria Speck opisujejo kot zmes »ropotajočih bobnov, hipnotičnih bas linij, ekspresivnih kitarskih solov, uporabe težkih 'wah' učinkov, povratnih šumov in spreminjajočih se frekvenc«. Zagušljivi dim pa je tričlanska zasedba iz Čakovca, ki išče navdih v številnih svetovih v nas in zunaj nas. Obisk koncerta naj bi bil obvezen za vse ljubitelje kraut rocka, psihedeličnega in progresivnega rocka ter oboževalce bendov, kot so Electric Moon, Guru Guru, Earthless, Yuri Gagarin in Hawkwind.