3. SNL: Plejada golov v Zavrču in zmaga Čarde - 5 : 6!

Vestnik.si, 8. 9. 2024
Arhiv kluba
Zavrč - Čarda Martjanci 5 : 6.

Ne, Zavrč in Čarda nista izvajala enajstmetrovk, kot bi si lahko kdo mislil po končnem izidu, ampak sta na tekmi 4. kroga 3. SNL vzhod zares dosegla skupno kar enajst zadetkov. Več jih je ob prispevku treh golov Darka Atanasova in dveh Eneja Megliča dala Čarda in na koncu slavila zmago, ki jo je katapultirala pod vrh lestvice. Več mest na lestvici je pridobil tudi Avto Rajh Ljutomer, ki je v gosteh premagal Premium Dobrovce z 2 : 1.

Zavrč - Čarda Martjanci 5 : 6 (3 : 3)

Športni park Zavrč, 150 gledalcev, sodnik: Lukas Gregorinčič (Ljutomer).

3
Arhiv kluba

Strelci: 0 : 1 Sočič (2), 1 : 1 Cimerman (25), 1 : 2 Atanasov (26), 2 : 2 Lovrec (33), 2 : 3 Meglič (41), 3 : 3 Cimerman (45), 3 : 4 Meglič (47), 4 : 4 Cesar (63), 5 : 4 Horvat (65, a. g.), 5 : 5 Atanasov (78), 5 : 6 Atanasov (94).

Rumeni kartoni: Letonja, Cimerman; Štornik, Meglič, Časar.

3
Arhiv kluba

Zavrč: Maroh, Hren, Lovrec, Letonja, Kukovec, Predikaka, Cimerman, Potočnik kap., Jambriško, Cesar (Kajzer, 82), Koren. Trener: Robert Hojnik.

Čarda Martjanci: Erjavec, Štornik (Horvat, 59), Kardoš (Vogrinčič, 80), Korpič kap., Lebar, Miličevič (A. Žekš, 51), Meglič, Sočič, Atanasov, P. Žekš, Bushaj. Trener; Leon Horvat.

3
Arhiv kluba

Čarda je s to zmago z osmega skočila kar na četrto mesto in ima zdaj 7 točk, Atanasov pa s 4 zadetki skupaj z Levom Sirkom iz Brežic vodi na lestvici strelcev. V 5. krogu bo Čarda gostila Hajdino, ki je tretja (9 točk), tako da bo to pravi derbi tega kroga v Martjancih. Tekma bo v nedeljo, 15. septembra, ob 16.30.

3
Arhiv kluba

Uspeh Pomurcev je v 4. krogu dopolnil tudi Avto Rajh Ljutomer, ki je v gosteh pred 16o gledalci ugnal Premium Dobrovce z 2 : 1. Domači so prišli v vodstvo v 15. minuti z golom Elvina Podbrežnika, na 1 : 1 je že v 25. minuti izenačil Andy Fras, še posebej lep pa je bil zmagoviti zadetek Jureta Kokola v 64. minuti, ki je po predložku zadel po strelu z glavo. In to le minuto zatem, ko je stopil na igrišče.

Varovanci trenerja Boštjana Zemljiča so v Dobrovcah nastopili v postavi: N. Fras, Bertalanič kap., Šalamun (Panič, 83), A. Fras, Skuhala (Friš, 89), G. Semenič, Ozbetič, Ketiš, T. Semenič, Nikolič (Kokol, 63), Slokan.

Prleki so se z devetega povzpeli na sedmo mesto in imajo sedaj 6 točk. V 5. krogu jih čaka težko gostovanje, saj se bodo odpravili v Krško k Posavju, ki je drugo na lestvici (9). Tekma bo v soboto, 14. septembra, ob 16.30.