(FOTO) Čarda brez poraza osvojila pomursko nogometno ligo

Vestnik.si, 26. 5. 2024
Čarda : Odranci

V zadnjem, 22. krogu pomurske nogometne lige sta se pomerili moštvi z vrha lestvice, doslej neporaženi Čarda Martjanci in NK Odranci.

Že pred srečanjem je bilo jasno, da bo naslov prvaka osvojila Čarda, Odranci pa bodo zasedli drugo mesto. V Martjancih je bil tako pravi nogometni praznik, v športnem parku se je zbralo 600 gledalcev.

čarda, odranci

Čardin trener Leon Horvat je na začetku na zelenico poslal Erjavca, Lebarja, Korpiča, Miličeviča, Žekša A., Ošlaja, Horvata, Bushaja, Atanasova, Žekša P. in Ružiča.

Na drugi strani je Damir Čontala srečanje začel s postavo Cigut, Kokol, Copot, Sukič, Horvat, Raduha, Balažic, Vori, Hren, Kranjec in Lotrič.

Glavni delivec pravice je bil Matej Kapun, njegova pomočnika Staša Špur in Nejc Tušak.

Navijači niso dolgo čakali na prvo spremembo rezultata, v 15. minuti je novopečene prvake pomurske nogometne lige v vodstvo popeljal Darko Atanasov. Odranska ekipa zmage ni želela prepustiti tekmecem in je v 30. minuti preko Sandija Sukiča izenačila. Več od tega pa jim ni uspelo, tik pred polčasom, v 44. minuti je Čarda vnovič povedla. Strelec za 2 : 1 je bil Patrik Žekš.

V drugem delu igre so gostitelji pokazali, zakaj so na vrhu lestvice in še z dvema zadetkoma odločili srečanje. V 57. minuti je zadel Enej Meglič, v 87. še Aleksander Sočič. Čarda Martjanci - NK Odranci 4 : 1.

Čarda je v aktualni sezoni pomurske nogometne lige ostala nepremagana. Ligo je osvojila z 58 točkami, Odranci na drugem mestu so jih zbrali 49.

V Martjancih je bilo po tekmi in sklepnem dejanju sezone 2023/2024 veselo, organizatorji so pripravili še zabavo z Duo Pomaranča in Ivano ter DJ Blinderjem.