(FOTO) Odbojkarji Panvite Pomgrada napredovali v drugi krog evropskega pokala

Vestnik.si, 27. 10. 2023
Panvita Pomgrad - Omonia, druga tekma.

V Zeleni dvorani v Puconcih je bila odigrana še druga tekma 1. kroga evropskega pokala Challenge med Panvito Pomgrad in ciprsko ekipo Omonia. Sobočani so napredovali po zlatem nizu.

Omonia Nicosia - Panvita Pomgrad 3:3*

Izidi nizov: 26:28, 16:25, 25:22, 31:29, 15:12; Zlati niz: 5:15

Omonia Nicosia: Pereira 16, Antipkin 3, Chatzifilippou 1, Eleftheriou 27, Mavrommatis 1, Loizou, Dvoranen 16, Alexiou 6,  Papadimitriou 1, Stylianou, Barreto 14, Pappas In Toumpi (oba libero). Trener: Savvas Savva.

Panvita Pomgrad: Rajnar, Doda 21, Šormaz 35, Drvarič 10, Vrabl, Suhadolnik 10, Horvat, Legen 2, Bedrač 6, Mirković 13, Novak (libero). Trener: Dejan Fujs.

panvita-pomgrad, omonia, druga-tekma, cev-challenge

Odbojkarji Panvite Pomgrada iz Murske Sobote so napredovali v 2. krog evropskega pokala Challenge. Na prvi tekmi so iztržili tesno zmago s 3:2, kako pa je potekala druga? Pomurci so znova vodili z 2:0, vendar so Ciprčani tokrat tekmo v popolnosti uspeli obrniti v svoj prid in zmagali s 3:2. Sledil je odločilni zlati niz, kjer so Sobočani dominirali in si po zmagi s 15:5 zasluženo priigrali napredovanje.

Prvo ime srečanja je bil soboški korektor Nenad Šormaz, ki je dosegel kar 35 točk, enako kot na prvi tekmi korektor Ciprčanov Eleftheriou. Šormaz je po tekmi dejal, da je bila ta težka, da so od začetka vedeli, da se Ciprčani ne smejo razigrati, ker imajo izkušeno ekipo. "Pričeli smo hrabro, nato po vodstvu z 2:0 padli, a na koncu zmagali, kar je najbolj pomembno. Tokrat mi je v napadu res steklo. Če me spomin ne vara, sem dosegel največ točk v karieri, kar je super, še bolj pa sem zadovoljen z zmago ekipe. Do nje nam je pomagalo tudi občinstvo in upam, da nas bodo v takšnem številu spremljali tudi v vseh naslednjih preizkušnjah," je povedal.

"Kljub preobratu smo vztrajali do konca, zato zagotovo čestitka ekipi za uvrstitev v naslednji krog, ki nam prinaša potovanje v Španijo. Precej težav oba dni smo si delali kar sami, a videlo se je, da je na nasprotni strani ekipa, ki zna igrati odbojko in ko so se razigrali, smo imeli težave. To se je zgodilo tudi v drugi tekmi pri našem vodstvu z 2:0, ko smo podzavestno zastali in nadalje igrali pod ravnjo prvih dveh nizov. Nasprotnik se je razigral, izenačil in na koncu današnjo tekmo celo dobil. Odločilni zlati niz je fante spet predramil, odlično so se znašli in pokazali, da so si bolj želeli te zmage. Zlati niz smo nadgradili še z dobrim servisom in nasprotnikom onemogočali, da dobro organizirajo igro, kar je vodilo v gladko zmago zadnjega niza," pa je poudaril trener Dejan Fujs.

Pred novinarje je stopil tudi Savvas Savva, trener Omonie Nicosie. "Znova je bila težka tekma in znova smo zaostajali z 0:2. Tokrat smo uspeli tekmo preobrniti in zmagati s 3:2, v zlatem nizu pa je Panvita Pomgrad igrala res dobro in za to jim čestitam. Kljub temu, da smo se v dveh tekmah morali vračati po zaostanku z 0:2 in trošiti dodatno energijo, mislim da utrujenost ni vplivala igralce. V zlatem nizu je Albanec Doda naredil nekaj res dobrih začetnih udarcev za zmago Slovencev. Mislim, da so nekaj za nas ključnih napak naredili tudi sodniki, ampak to je šport in preko tega ne moremo."

V drugem kolu zdaj Sobočane čaka španska ekipa Pamesa Teruel.